Ondrej Zach z Northern Michigan University exceluje v plavání na otevřené vodě, aby se kvalifikoval do českého národního týmu | Zprávy, sport, práce

Mužský plavec Northern Michigan University Ondrej Zach stojí jako první na stupních vítězů poté, co vyhrál kvalifikační závod, aby si v srpnu vysloužil místo v českém plaveckém týmu na otevřené vodě. (Foto s laskavým svolením NMU)

MARKETT – Student plavání a potápění na univerzitě v Severním Michiganu Ondrej Zach si vítězstvím v srpnovém závodu v plavání na 20 km na otevřené vodě vysloužil místo v národním týmu České republiky.

V soutěži zvítězil absolvent z Rudolfova v České republice s časem 4 hodiny a 15 minut.

Při pátečním plavání pro divoké kočky Zach vyhrál podobný typ závodu, 5K Open Water Championships, který se konal v Lawrence v Kansasu a řídil ho American Swimming Coaches Association and Division.

Zak začal svou cestu až do okamžiku, kdy před lety vznikla jeho země.

„Na závody v bazénu i na otevřené vodě jsem se začal soustředit asi před pěti lety,“ řekl Zack. „Chci se tomu v budoucnu věnovat více. Cítím se v tom dobře a mohu se neustále zlepšovat.

Mužský plavec z Northern Michigan University Ondřej Zach, střed, drží trofej za vítězství na Open Water Championships, které se konalo v pátek v Lawrence, Kansas. Vyhrál o více než 4 minuty. (Foto s laskavým svolením NMU)

„Když jsem se soustředil na plavání na dlouhé vzdálenosti v bazénu, cítil jsem, že ostatní byli zpočátku rychlejší a využíval jsem toho k tomu, aby couvli a dohnali to, když byli unavení. Řekl jsem o tom svým trenérům a oni mi navrhli, abych jel dlouhé závody na otevřené vodě.“ .“

Plavec Divoké kočky je zvyklý plavat v bazénu pro své skupinové závody a je v tomto prostředí velmi dobrý. Byl národním dvojnásobným vítězem v roce 2021 NCAA Division II Championships.

Podle Zacka představovalo prostředí otevřené vody ve srovnání s bazénem úplně jiný druh výzvy.

READ  Lark Park získává svou vlastní korunu

„Největším rozdílem je nedostatek jízdních pruhů,“ řekl Zack. „Je to skupinový start, což v podstatě znamená skupinu lidí vedle sebe, kteří se snaží zpočátku zaujmout ty nejlepší pozice.

„Když plavete ve své dráze, nikdo s vámi nemůže sdílet vlnu, díky čemuž plave rychleji, aniž byste se museli nějak zvlášť snažit.“

Díky vítězství v závodě na 20 km se Zach dostal na rok do českého národního týmu na otevřené vodě. Student NMU je rád, že může reprezentovat svou zemi a užít si zážitek.

„Toto je poprvé, co dělám Open Water Team a jsem s tímto úspěchem velmi spokojený,“ Řekl. „Udělat tento národní tým na otevřené vodě je ve skutečnosti mnohem obtížnější než vytvořit tento národní tým v plavání kvůli mnoha kvalifikačním požadavkům.

„Pro mé závody na 20 km a 5 km patří pouze první místo národnímu týmu, takže jsem měl z tohoto úspěchu velkou radost.“

Na akci 5K v Lone Star Lake v Kansasu minulý týden ovládl pole Zach a skončil v čase 56:10,6, více než čtyři minuty před zbytkem pole.

„Týmový závod je 5K a jsem z toho nadšený, protože mě víc baví kulečník a 5K je tak trochu to samé,“ řekl Zack, než zamířil do Kansasu. „Myslím, že v tom mám větší sílu, takže to bude rychlý sprint.“

Dva jeho spoluhráči také soutěžili se dvěma plavci NMU v Kansasu.

Jasper Polinen skončil šestý v závodě mužů s časem 1:01:07,3, zatímco Thibault Auger následoval osmý s časem 1:01:57,6.

U žen byla Maria Arakelian z Wildcats 60. za 1:12:45,7 a Vanessa Stegoffová 62. za 1:13:02,9.

NMU vyhrál jejich střetnutí s 15 body, s Emmanuel College na druhém místě s 20 body a Carson Newman na třetím.

Nebraska vyhrála ženský týmový titul, protože Northern se nekvalifikovala pro týmové skóre a potřebovala tři plavkyně.

READ  Blunk se soustředí na mistrovství světa a olympijské hry s novým týmem – The Durango Herald

Další pro Wildcats je setkání Green-Gold Intrasquad v jejich PEIF Pool 2. října.

Informace shromážděné redaktorem Sports Journal Stevem Brownleem. Jeho e-mailová adresa je [email protected].