Petra Kvitová vede českou reprezentaci. Iga Sweatk přežívá pro Aju Tomljanovic

Petra Kvitová vede českou reprezentaci.  Iga Sweatk přežívá pro Aju Tomljanovic

Čeští hráči byli ve středu na Agile Open v Ostravě ve skvělé formě. Zatímco dva hráči vyhráli zápasy prvního kola, jeden hráč se kvalifikoval do čtvrtfinále. Carolina Machová porazila sedmou nasazenou Beatriz Haddad-Maiaovou v zápase úvodního kola 6:4, 6:4 za hodinu a 42 minut.

Muchová zachránila šest z osmi brejkbolů, na které narazila, a proměnila čtyři ze svých šesti brejkbolů při podání Brazilky. Ve druhém kole se Machová utká s Cathy McNally. Mezitím Barbora Krejšíková také postoupila do druhého kola vítězstvím 6-2, 6-2 nad Shelby Rogersovou.

Krijsíková, která minulý týden vyhrála Tallinn Open, potřebovala k vítězství hodinu a 17 minut. Získala 86 % bodů prvního podání a zachránila si všechny čtyři brejkboly, kterým čelila. Vítězka French Open z roku 2021 proměnila všechny své čtyři brejkboly v podání Američanky.

Za ní následuje šestá nasazená Belinda Bencic.

AGEL Open: Petra Kvitová porazila Paulu Badusaovou

Petra Kvitová se nakonec probojovala do čtvrtfinále, které se odehrálo doma. Dvojnásobná wimbledonská šampionka porazila druhou nasazenou Paulu Padusaovou 7:6 (4) 6:4 za dvě hodiny a dvě minuty.

Přestože se zdá, že bodová série je dostatečně jasná, zápas pro Kvitovou nebyl jednoduchý. Bývalý svět ne. 2 potřebovala osm mečbolů, aby porazila svého výše postaveného soupeře. Kvitová měla 42 vítězů, což je více než dvojnásobek počtu 19 vítězů Baduše.

Měla také 26 neúmyslných faulů, o 19 více než Španělův počet sedmi. Kvitová po výhře řekla: „Celý zápas, každý zápas byl hodně těsný. Bylo to opravdu o pár bodech. Paula hrála opravdu skvělou roli.

Bylo opravdu těžké jeden druhého zlomit, ale ve druhém setu se nám to párkrát povedlo. Musel jsem zápas dohrát dobrými údery, protože kromě toho mi v posledních hrách všechno vrátila. Bylo to opravdu náročné fyzicky i psychicky.“

READ  Češi rozkládají velkou ruskou propagandistickou síť

Kvitová se příště utká s Elenou Rybakinou. Kazaška porazila v osmifinále Alexandru Sasnovichovou 6:7 (5), 6:4, 7:5 po dvou hodinách a 32 minutách hry. Na začátku dne se nejlépe nasazená Iga Swiatek probojovala do čtvrtfinále AGEL Open.

Před Aglou Tomljanovic vedl Swiatek 7-5, 2-2, než se druhý jmenovaný rozhodl přerušit zápas poté, co utrpěl zranění kolena. Swiatek nyní čeká na vítězku mezi Karolínou Muchovou a Cathy McNally. Zdroj obrázků: Petra Kvitová Twitter