Plavání končí tím, že Dressel získal další zlatou medaili

TOKIO (AFP) – Poslední noc plavce Caleba Dressela a čtyřnásobné olympijské medailistky Simone Manuel dává větší šance na sbírání vybavení v osmý den Tokijských her.

Dressel je oblíbenou zlatou medailí na 50 m volný způsob mužů a je dvojnásobným mistrem světa. Manuel bude závodit na 50 m volný způsob žen a v roce 2016 v Riu získal stříbrnou medaili. Očekává se také, že Spojené státy budou soutěžit o zlato ve štafetě mužů a žen na 4×100 m.

Alison Felix se pokusí překonat Jamese Jamese Merlina jako olympijského atletického atleta s největším počtem medailí ve smíšené štafetě 4×400 a na 100 m běhu žen se rozhodne po živém dni kvalifikace.

Kevin Durant a americký basketbalový tým mužů čelí ve finále týmové hře České republice.

Zde je několik věcí, které musíte vidět (vždy na východ):

plavání

Poslední den plavání je pro Caleba Dressela důležitým dnem. V hledáčku bude mít další dvě zlata ve štafetě na 50 m volný způsob a 4×100 m. Američané jsou velkými kandidáty v obou akcích.

Zatímco 50 zdarma je vždy crapshoot definovaný několika setinami sekundy, Dressel proměnil svůj chladný podvodní styl na 50 bezplatných titulů v posledních dvou světových šampionátech. Mezitím američtí muži nikdy neztratili na olympiádě pestrobarevnou štafetu.

Sledujte také Simone Manuel, která bude plavat na své jediné individuální akci v těchto hrách poté, co se nekvalifikovala pro tým USA ve volných 100, což je událost, kterou vyhrála na hrách v Riu. Manuel v pokusech v USA odhalil, že jí byl diagnostikován syndrom přetrénování, což ji donutilo asi na měsíc přestat cvičit. Očekává se také, že Kate Campbell a 100. šampiónka volného stylu Emma McKeownová budou mezi nejlepšími uchazeči o 50. volný způsob.

READ  Rychlý pohled na týmy, které budou soutěžit v mistrovství světa v curlingu žen

Američanky jsou také dvojnásobnými olympijskými vítězkami ve štafetě žen na 4 × 100, ale proti nim se postaví australský tým žen, který od pátku získal pět zlatých medailí.

V mužích na 1500 volných stylů si Američan Bobby Fink mohl po překvapivém vítězství na 800 prostných vzít další medaili. Plavání bude vrcholem pokrytí NBC od 20 hodin.

pole cesty

O běhu na 100 m žen se rozhodne po temperamentním kole úvodní kvalifikace.

Úřadující mistryně světa Shelley Ann Fraser-Priceová vyběhla na téměř prázdný olympijský stadion za 10,84 s. Její jamajská soupeřka, obhajující olympijskou vítězku Elaine Thompson-Herrah, doběhla za 10,82 s.

Marie-José Ta Lo, sprinterka Pobřeží slonoviny, která v Riu de Janeiru skončila čtvrtá, stále opakovala: „Páni! Úžasné!“ Po překročení cílové čáry v osobním nejlepším skóre 10,78.

Jednalo se o pátý, šestý a sedmý nejrychlejší ročník a byly vyrobeny v den, kdy sedm z 54 běžců dosáhlo osobního rekordu – vše v úvodním kole.

Ve smíšené štafetě 4X400 to byla medaile pro Američany, která poháněla Alison Felixovou, aby předstihla Merlina Oteyho z Jamajky jako olympionika s největším počtem medailí v atletice. Aktuálně má 10 medailí. Velká část zpravodajství NBC bude v hlavním vysílacím čase, ale vybraná kvalifikační kola budou vysílána živě v hlavním vysílacím čase na síti USA.

mužský basketbal

Americký basketbalový tým mužů si může zajistit druhé místo ve skupině A a v sobotu, když se utká s Českou republikou, si vybojuje místo ve olympijském čtvrtfinále.

Výhra by také dala Spojeným státům šanci zajistit si nejlepší čtyři osivo ve čtvrtfinále, které se bude hrát v úterý v Saitamě. Umístění v první čtyřce je klíčové, protože to bude znamenat, že Američané nebudou čelit žádným skupinovým vítězům ve vyřazovací fázi před semifinále. Hra bude vysílána živě v sobotu v 8:00 na Peacock s následným vystoupením na NBC i NBC Sports Network.

READ  "Stunt on them.." - když Serena Williamsová obdržela láskyplný dopis od své nejlepší kamarádky Beyoncé poté, co napsala datum.

plážový volejbal

Vyřazovací kolo začíná plážovým volejbalem a špičkový americký tým April Ross a Alex Kleinman prošli play -off bez úhony a vyhráli všechny tři své zápasy.

To staví Američany na druhou stranu kategorie #1 celkově, Kanady. Potkají se až po zápase o zlatou medaili. Vyřazovací kola na NBC budou v hlavním vysílacím čase.

pro pozdní dav

Pánské play -off v plážovém volejbalu bude od půlnoci vysíláno živě na NBC spolu s pokrytím 1500 m volný způsob a finále BMX freestyle.

Finále tenisové dvouhry mužů a žen bude k vidění na olympijském kanálu od 2 hodin ráno