Plíšková porazila nejlepší nasazenou Sabalenku, aby si zajistila místo ve finále National Bank Open

Češka Karolina Plíšková si v sobotu vybojovala místo ve finále National Bank Open v Montrealu, když porazila nejlepší nasazenou Bělorusku Arinu Sabalenkovou 6-3 6-4.

Nasazená č. 4 Sabalenka se ve druhé sadě nakonec zlomila, ale po sérii nevynucených chyb byla zlomena na pravé zadní straně a nedokázala se dostat do vedení.

Sabalenka celý zápas zápasila s důsledností, vstřelila pět dvojchyb a jen na přestávku si šetřila 4 ze 7 bodů. Začátkem druhého setu frustrovaně hodila raketu na zem.

Plíšková se mezitím udržela v pohodě, trefila deset es a oslavila své první vítězství v setu pomocí tiché první pumpy.

Později v sobotu se italská Camellia Giorgi v semifinále ostatních žen utká s americkou nasazenou Jessicou Pegulou.

V turnaji mužů v Torontu se třetí nasazený Řek Stefanos Tsitsipas v prvním semifinále střetne s Američankou Riley Opelkou a den zakončí ruským top seedem Daniilem Medveděvem proti Američanovi Johnu Isnerovi.

Sabalenka, která vede turné WTA s esy, zahájila zápas hlavičkou, ale snažila se znovu podávat Plíškovou.

Světová trojka Plíšková se na začátku zápasu zlomila a ujala se vedení 2: 1 poté, co Sabalenka po dlouhé kariéře poslala dlouhý míč.

Sabalenka se začala v polovině druhého setu usazovat, přicházela směrem k síti a poté střílela za soupeřku.

Světová šestka Plíšková využila své silné podání, aby se udržela vepředu, hlavičkou si uložila brejkbol a další dvě podání, které Sabalenka nezvládla.

Sabalenka potřebovala tři sady, aby ve druhém kole letošního National Bank Open porazila Američanku Sloane Stephensovou. Pokračovala v likvidaci Kanaďanky Rebeccy Marino a Victorie Azarenkové, obě ve dvou setech.

Plíšková ve druhém kole porazila Chorvatku Donnu Vekičovou, poté poslala Američanku Amandu Anisimovou a Španělku Sarah Soribes Tormovou, aby si zajistily místo v semifinále.

Minulý měsíc se Sabalenka a Plíšková střetly v semifinále ve Wimbledonu a Plíšková si připsala třísetové vítězství. Poté prohrála ve finále s Australankou Ashleigh Bartyovou.

READ  Gruzie přepočítá hlasy, co očekáváte od ostatních zemí?