Polsko a Česká republika doplňují semifinálové sestavy mužů U-21: Evropská hokejová federace

Semifinálová sestava potvrzená Polskem a Českou republikou vyhrály své hlavní zápasy a v boji o titul se připojily k Rakousku a Švýcarsku.

Polsko porazilo Chorvatsko 10:1 a potvrdilo své místo, zatímco Česká republika byla ve čtvrtém kole poprvé od roku 2004 díky výhře 6:2 nad Dánskem.

Rakušané si zajistili prvenství ve skupině A, když porazili Turecko se Švýcary na rozdíl druhého gólu. Kompletní přehled zápasů níže.

** Všechny hry ze soutěže budou vysílány živě prostřednictvím www.eurohockeytv.org S komentářem Nicka Irvina. Tento stream je zdarma pro ty, kteří jsou registrováni pomocí účtu.

**Výsledky budou zveřejněny na účtech sociálních sítí EuroHockey, zatímco úplné statistické informace o turnaji jsou k dispozici zde: https://tms.fih.ch/competitions/1466

Skupina A

Rakousko 9 (F Losonci 2, F Hackl 2, Marcin Nyckowiak 2, Mateusz Nyckowiak, M Kelner, J Winkler) Türkiye 2 (K Özdemir 2)

Konečné velké vítězství Rakouska ukázalo, že udělalo dost na to, aby vyhrálo skupinu A rozdílem branky proti Švýcarsku, když porazilo Turecki 9:2, když pět gólů v posledních šesti minutách zvýšilo jejich konto.

Rakousko na sebe nenechalo dlouho čekat, aby se dostalo na výsledkovou tabuli prostřednictvím Josefa Winklera a další přidal Florian Hackl. Ale v této rané fázi to bylo těsné, Kerim Ozdemir stáhl vedení. snížit rozdíl na 3-1 v poločase a poté 4-2 ve třetí čtvrtině.

Ale řada gólů v závěrečných minutách znamenala, že Rakousko dobře vyhrálo, když Volop Losonci, Hackl a Marcin Nikoviak zakončili po dvou gólech.

Ukrajina 1 (D Zheleznyi) Švýcarsko 5 (L Thijs, L Kraxner, J Flück, Y Hug, T Capellano)

Švýcarsko – již jisté, že se kvalifikuje do semifinále – potřebovalo vyhrát o 10 gólů, aby se posunulo do čela skupiny, ale to nebylo nikdy pravděpodobné, navzdory působivé výhře nad Ukrajinou. Dmytro Zhelezny poslal na konci první čtvrtiny skvělým zakončením Ukrajinu, která se potřebovala vyhnout těžké porážce, aby unikla z play-off o deváté místo.

READ  Lvovští dělají „české ježky“, aby mařili ruské tanky

Švýcaři ale ve druhé a třetí čtvrtině napáchali škody. Louis Theis a Leonard Kraxner si v prvním poločase vyměnili vedení a zvýšili rohové kopy od Yannicka Hougha a Tommasa Capilana spolu s gólem Jense Falcka, který v 10 minutách zbývalo na 5:1.

Skupina B

Chorvatsko 1 (F Gjurinski) Polsko 10 (R Pawlak 4, S Cyprych 3, M Wiśniewski 2, D Turij)

Polsko potvrdilo své místo v semifinále komplexním vítězstvím, aby se ve druhém poločase blýsklo sérií úchvatných gólů. Byla nutná remíza nebo lepší výsledek, ale velký výsledek jim dal velkou šanci dostat se do čela tabulky bez ohledu na to, co se stalo mezi Dánskem a Českou republikou.

Kombinace tahů od Roberta Pavlaka a Szymona Sibrecha zvýšila jejich nosy v první čtvrtině na 2:0 a Pawlakův druhý roh zvýšil na 3:1 při velkém brejku, Fran Jurenski v reakci na to zblízka. Pak předvedli nádherný hokej s Cyprychem rozptýleným dvěma velbloudy ze hry.

Pavlik skončil se čtyřmi góly a zvýšil svůj celkový počet na 11, zatímco Mateusz Winniewski přidal další dva góly v poslední čtvrtině.

ČR 6 (Š Klaban 2, J Brzák 2, L Stibor, M Hána) Dánsko 2 (M Thorsted, R Westrup)

Česká republika postoupila do semifinále poprvé od roku 2004, když vyhrála setkání s Dánskem a doplnila tak semifinálovou sestavu.

Češi začali perfektně, Lukáš Stibor se trefil od levé základní čáry. Dánsko mělo na chvíli štěstí, když brankář Christopher Meyland provedl několik zásadních zákroků a vyrovnali, když se Magnus Thorsted vplížil na čáru.

Domácí se však těsně před poločasem vrátili do vedení, když Štěpán Klapan asistoval Janu Brzákovi na 2:1. Claban pak v jedné z prvních her druhého poločasu rozehrál mezi oba týmy a jeho centr se nešťastně dostal do branky.

READ  Andaz Real Estate debutuje v Praze, Česká republika

Claban zvýšil vedení na 4-1 s ležením. Rasmus a Strub odpověděli v poslední čtvrtině, když Dánsko doufalo ve velký návrat, ale skvělý gól Matthiase Hanny jeden na jednoho jim uklidnil nervy. Brzak přidal další, aby rozproudil dav.