Portugalsko porazilo Čechy na čele skupiny. Španělsko tiskne Swiss-Sports News, Firstpost

Portugalsko porazilo Čechy na čele skupiny.  Španělsko tiskne Swiss-Sports News, Firstpost

Joao Cancelo a Goncalo Guedes vstřelili góly ve 33. a 38. minutě v Lisabonu, když Portugalsko pokračovalo ve svém silném startu na turnaji pohodlným vítězstvím 2:0.

Pablo Sarabes vstřelil jediný gól při vítězství Španělska nad Švýcarskem v UEFA Nations League. AP

Ženeva: Španělsko si ve čtvrtek připsalo první vítězství ve své kampani v Lize národů, když brzký gól Pabla Sarabia stačil na to, aby porazil Švýcarsko 1:0.

Sarabia využila švýcarské chyby v obraně k vedení Luise Enriqueho v Ženevě a to hostům v utkání bez vyložených šancí stačilo.

Španělsko však bude zbaveno své kontinuity, protože vítězství přišlo po remíze 1:1 doma s Portugalskem a poté potřebovalo gól v 90. minutě, aby zachránilo venkovní remízu 2:2 v České republice. minulý víkend.

Mezitím Švýcarsko prohrálo třetí prohru v řadě v soutěži po prohře 2:1 venku s Českou republikou, než porazilo Portugalsko 4:0, Cristiano Ronaldo také vstřelil dva góly.

Byla to jejich první soutěžní domácí prohra po osmi letech, série, která trvala 23 zápasů.

Španělsko je druhé ve skupině A2, dva body za Portugalskem, zatímco Švýcarsko je na posledním místě, čtyři body za Českou republikou.

„Myslím, že bilance zápasu byla velmi pozitivní a to nám umožnilo zabrat,“ řekl Luis Enrique. „Zasloužili jsme si vítězství.“

Španělsko loni na Euru 2020 potřebovalo penaltové rozstřely, aby ve čtvrtfinále porazilo Švýcarsko, a v této soutěži toho opět moc nebylo, i když Španělsko mělo nejdominantnější držení míče.

Gól Sarabie přišel po chybě silného dotyku Iraye Kommerta vynuceného silným španělským tlakem, uvolněného míče, kterého se zmocnil Ferran Torres, než Marcos Llorente ve 13. minutě přešel přes Sarabii a trefil síť.

Zdálo se, že ani jedna ze stran už nic nepřidala a největší šance Švýcarska přišla až v závěru, když Haris Seferovič v 87. minutě překonal ofsajdovou past a vypadalo to, že je hotovo, jen se do toho vřítil Unai Simon a uzavřel prostor.

READ  Dánsko porazilo Českou republiku 2: 1, aby se dostalo do semifinále Euro 2020

Seferovič ještě dokázal namířit míč na Brilla Empola, ale ten byl 30 yardů mimo a přerušené zakončení se dostalo mimo.

Cancelo a Guedes posílají Portugalsko k vítězství nad Českem

Lisabon: Portugalsko dvěma góly během pěti minut porazilo Česko a otevřelo si dvoubodový náskok na čele skupiny A2.

Vítězství znamená, že jsou dva body za Španělskem, když vyhráli o dva a remizovali jeden z prvních tří zápasů.

„Odehráli jsme skvělý zápas,“ řekl Geddes. „Snažili se nás eliminovat a to se jim povedlo. Chtěli jsme více gólů, ale bylo to důležité vítězství.“

Česko začalo utkání na body se svými soupeři, ale propadlo se na třetí místo poté, co Španělsko porazilo v Ženevě Švýcarsko 1:0.

„Portugalsko ukázalo svou kvalitu,“ řekl český útočník Václav Jureka. „Proměnili dvě šance, které si vytvořili v prvním poločase. Také jsem mohl skórovat svou šancí, ale šel jsem do horního rohu a promarnil. Mrzí mě, že jsem týmu nemohl pomoci víc.“

Česká republika cestuje do Španělska v neděli, zatímco Portugalsko bude mít příležitost upevnit svou výhodu, když bude hrát venku ve Švýcarsku, za dva týdny fanoušků Fernanda Santose.

Portugalsko muselo hrát play off kvalifikace mistrovství světa v Kataru, kde porazilo Turecko a Severní Makedonii, aby se vyhnulo ostudnému odchodu.

Ale toto přesvědčivé vítězství přišlo poté, co ve svém úvodním zápase remizovali se Španělskem 1:1, než ve druhém rozdrtili Švýcarsko 4:0, přičemž Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát.

Do zápisu se tam dostal i Cancelo a obránce Manchesteru City vstřelil dva góly v nejvíce zápasech, když skóroval už po půlhodině proti Čechům.

READ  Český soud dočasně zastavil extradiční řízení pro Nikhila Guptu - Republic World

Povedlo se to po skvělé práci Bernarda Silvy, který se otočil zprava a našel uvnitř svého spoluhráče z City, který střílel dovnitř.

O pět minut později, o dvě minuty později, a opět byl v centru Bernardo, proklouzl přes Guedese, který prostřelil Jindřicha Staňka krásnou brankou.

Ve druhém poločase vypadali Češi o přestávce nebezpečně a mohli střílet gól, ale Jureka pálil vedle, když střílel tři proti dvěma.

Ronaldo málem přidal třetí gól Portugalska, ale jeho první pokus v zápase zachránil Staněk.

Přečtěte si všechny nejnovější zprávy, trendy zprávy, kriketové zprávy, zprávy z Bollywoodu, zprávy z Indie a zprávy ze zábavy zde. Následuj nás FacebookA Cvrlikání A Instagram.