Premier League: Arsenal vykopl West Ham z první čtyřky vítězstvím v derby | fotbalové zprávy

Arsenal se posunul mezi nejlepší čtyři v Premier League na úkor West Hamu United, když góly Gabriela Martinelliho a Emile Smitha Roye zajistily ve středu ve temperamentním londýnském derby výhru 2:0.

Brazilský útočník Martinelli skóroval krátce po přestávce v klinickém zakončení a jeho mladý náhradník Smith Rowe nakonec dal Arsenalu vítaný prostor k oddechu skvělým zásahem v 87. minutě.

Pro Arsenal by to byla klidnější noc, kdyby Alexandre Lacazette, kapitán opět místo Pierra-Emericka Aubameyanga, nezablokoval penaltu v polovině druhého poločasu.

West Ham, za nějž dostal Vladimir Koval po penaltovém trestu červenou kartu, nedokázal dosáhnout takové úrovně, kvůli které je od října čtvrtý v první čtyřce.

Přerušovaně funěli, funěli a hrozili, ale jedinou skutečnou záchranu hospodyně Aarona Ramsdalea byl pokus Jarroda Bowena krátce po rozehrávce Martinelliho.

Vítězství vyneslo Arsenal na čtvrté místo se dvěma místy s 29 body ze 17 zápasů s West Hamem, který je na 28. místě.

Rozhodnutí Arsenalu zbavit Aubameyanga svého kapitána dominovalo pro další období předzápasové disciplíny. Ale stejně jako při uklidňující výhře nad Southamptonem o víkendu ho neminul Arsenal.

Tým Mikela Artety zareagoval živým vystoupením ve druhém poločase po poměrně komplikované úvodní půlhodině, přičemž příkladem hodným následování byl francouzský útočník Lacazette, který nosil pásku proti Southamptonu.

„Opravdu spokojený s přístupem, nasazením a kvalitou, kterou jsme v zápase ukázali,“ řekl Arteta novinářům.

„Hráči hrají pro klub a hrdost, kterou od nich očekáváme. Od začátku jsem byl opravdu šťastný, protože jsme věděli, že dnes musíme podat opravdu dobrý výkon, abychom porazili West Ham.“

K vedení Lacazette Arteta dodal: „Je další na řadě. Je to v jeho povaze. Není to sobecký hráč. Je to hráč, který má radost, když dělá tým lepší.“

READ  🏀 Kansas Rolls in Exhibition Opener, 99-58 - Kansas Jayhawks

dobrá hustota

I přes své zklamání byli hráči West Hamu rozzlobeni rozhodnutím Anthonyho Taylora udělit Kovalovi druhou žlutou kartu. Záznamy ukázaly, že se dotkl míče předtím, než Lacazette poslal pokutový kop, ačkoli Moyes neměl náladu se vymlouvat.

„O našem výkonu obecně jsem moc nepřemýšlel, Arsenal hrál dobře s dobrou silou a my jsme se s tím prostě nedokázali vypořádat,“ řekl Moyes. „(Koval) dostal míč, ale měl mít víc.“

Ve zběsilém úvodním poločase zpečetil Craig Dawson z West Hamu první šanci v soutěži, zatímco Pablo Fornals zakroutil míč pravou nohou pro hosty.

Ke konci prvního poločasu ale Arsenal dominoval a byl na pokraji postupu, když brankář Lukasz Fabianski sáhl po silné střele Kierana Tierneyho přes břevno.

Fabianski byl poté ostražitý, aby zablokoval Lacazettovu střelu, než Dawson zakročil, aby zachránil branku a zabránil Martinellimu skočit na odražený míč.

Arsenalu netrvalo dlouho, než se prosadil ve druhém poločase, protože Lacazette dal Lacazetteovi dostatek prostoru a času, aby přihrál Martinellimu, který chladně prostřelil Fabianského.

Lacazette představoval neustálé nebezpečí a padl pod výzvu Kovala a rozhodčí ukázal na penaltový bod, než ukázal českému obránci druhou žlutou kartu.

Fabianski zachránil Lacazetteho penaltu a s přibývajícími příležitostmi to vypadá, že Arsenal by mohl doplatit za to, že nedokázal eliminovat nevýrazné hosty.

Smith Roe se ale sešla z lavičky a rychle vyškrábala přihrávku od úžasné Bukayo Sakho, než vypálila levou nohou, aby zajistila body.

Tento příběh byl publikován z informačního kanálu bez úprav textu.