Prohlídka golfu: Megan McLaren získala první titul Symetra Tour; Steve Stryker vyhrál nejlepší hráče | golfové novinky

Víkendové golfové turné: Megan McLaren získala svůj první titul na Symetra Tour, kapitán Ryder Cupu Steve Stricker si odnesl třetí titul Grand Prix a Thai Atthaya Thitikul měla větší úspěch na European Tour žen.

Poslední aktualizace: 28.06.21 11:39

Megan McLaren získala svůj první titul na Symetra Tour

Od ohromujícího amerického vítězství Megan McLaren po další titul kapitána Ryder Cupu Steva Strickera jsme tento víkend zařadili ty nejlepší v golfu …

McLaren dosahuje amerického průlomu

Megan McLaren získala své první kolo v Symetře vítězstvím dvou ran na charitativním šampionátu Prasco.

Anglická dáma, dvojnásobná vítězka European European Tour, si rezervovala dvě z posledních tří jamek, aby v turnaji TPC River’s Bend dokončila trojku pod 69 a týden v devíti.

Vítězství zvedlo McLaren na šesté místo v žebříčkovém závodě, přičemž 10 nejlepších hráčů na konci sezóny poté získalo herní privilegia na LPGA Tour pro kampaň 2022.

„Jsem opravdu rád, že jsem upřímný,“ řekl McLaren. „Zní to tak jednoduše, ale jsme tu všichni, abychom vyhráli a dostali své karty. Za poslední dva roky jsem měl několik špatných okamžiků, takže překročení řady je neuvěřitelné.“

68. finále skórovala Švédka Linnea Johanssonová, která poskočila na druhé místo s Číňankou Wei Zhangovou, zatímco Španělka Fatma Fernandez-Kano se vrátila mezi šest hráčů se třemi střelami v podílu na čtvrtém místě.

Stricker slaví titul nejlepších hráčů

Steve Stryker získal třetí hlavní titul tím, že vyhrál mistrovství seniorů hráčů Bridgestone.

Kapitán Ryder Cupu zaznamenal ve Firestone Country Clubu úroveň 70, aby dokončil týden sedm pod a šest před obhájcem titulu Jerrym Kellym a dvojice byla jedinými hráči, kteří dokončili týden pod par.

Steve Stricker již dříve vyhrál 2019 Region Tradition a US Senior Open 2019

Stryker poslední den smíchal tři vrabce s největší kradmostí, aby zůstal mimo pronásledovatelskou skupinu, a jeho zisková marže se zvýšila, když Kelly napálil čtyři ze svých posledních pěti jamek. Vítězství mu také zajistí místo na hřišti The Players příští březen v TPC Sawgrass.

„Bylo to velmi obtížné,“ řekl Straker. „Je velmi těžké mít náskok. Pak si zahraj s kamarádem, Jerry [Kelly]Tam je to v podstatě jeho domácí úkol. Hraje to tady dobře. Mohu říct, že hraje opravdu dobře a já se jen snažím vydržet. Je těžké hrát, když nejste agresivní, ale jsem šťastný. “

Fred Couples zaznamenal tři do 67 bodů a skončil třetí s Davidem Tomsem, Ernie Els skončil pátý před Jimem Furykem. Anglický Paul Broadhurst skončil na 10. místě, Darren Clarke a Colin Montgomery si připsali dva výstřely navíc se šesti body navíc.

Thiticol popadl české vítězství

Thajka Atthaya Thitikul získala svůj třetí titul na European Tour žen a jako profesionální profesionálka se štíhlým vítězstvím na českém ženském Tipsport Open.

Atthaya Thitikul je nyní čtvrtá v závodě na pobřeží Costa del Sol

Osmnáctiletá žena, která ještě jako amatérka zvítězila na thajském ženském šampionátu, zaznamenala v golfovém klubu Peron působivý turn 65 a zakončila střelou Noria Iturioz.

Thitikul obnovila dva výstřely nad svými prvními čtyřmi jamkami, aby vypálila šest ptáků v sedmijamkovém úseku kolem zatáčky, než udělala tři výstřely nad svými posledními čtyřmi jamkami, aby stanovila celkový zisk 15 pod.

„Jsem vděčný za své první vítězství ze své země,“ řekl Titikul. „Přiblížil jsem se k vítězství na několika předchozích turnajích a nakonec jsem to udělal, což pro mě znamená hodně! Jsem velmi hrdý na to, že mohu reprezentovat svou zemi.“

Ituriovi se nepodařilo najít birdie na poslední jamce, který by si vynutil play-off, protože bogey bez 68 hráčů je viděl na druhém místě před německou Leonie Harm. Angličanka Chloe Frankish zakončila týden s těsným náskokem v podílu na čtvrtém místě.