První double Anthonyho Gordona v týmu Anglie do 21 let porazil Českou republiku

Dvojka Anthonyho Gordona zajistila poprvé nemilosrdné vítězství Anglie U-21 nad Českou republikou

Rané double křídelníka Evertonu přivedlo Young Lions na cestu k výhře 3:1 v kvalifikaci ME 2023 v Burnley.

Folarin Balogun také vstřelil svůj první gól do 21 let, když Young Lions hrozili nepokoji.

Penalta Adama Karabice utlumila tempo, ale tým Lee Carsleyho se posunul na druhé místo, dva body před hosty ve skupině G, s utkáním před březnovými zápasy mezi Andorrou a Albánií.

Před zápasem sebevědomý Gordon prohlásil, že chce být nejlepším hráčem Evertonu, a během 11 minut se prohlásil na Turf Moor.

Křídelník Thomas Cvancara se dostal pod tlak, aby dostal míč zpět, s Balogunem a Conorem Gallagherem, aby pracoval na Cole Palmerovi.

Jeho přihrávka a pohyb otevřely Gordona, aby sel dovnitř a Martin Vítek se chytil za nohu, aby odrazil jeho střelu kolem Mate Kovára, který uvízl.

I když Gordon může mít potíže o získání nejvyššího místa, druhý o sedm minut později byl jasný.

Otřesná přihrávka Adama Gabriela přisoudila míč Balogunovi a na pravé straně našel jasně Gallaghera.

Střelu záložníka vyrazil Kovar, ale jen ji dotlačil Gordonovi do cesty.

Hosté ve svých prvních čtyřech zápasech ve skupině neinkasovali gól, ale ocitli se úplně na špici s rostoucím sebevědomím Anglie a míčem odpalovali Max Aarons a Jacob Ramsey.

Balogunovy žádosti o penaltu byly zamítnuty, ale svůj první gól do 21 let vstřelil po 30 minutách.

Česká republika měla opět v držení míč poté, co skvělý Ramsey ukradl Cvancaru a sklouzl zpět k Balogunovi, aby našel spodní roh.

Chytrý zákrok Kováře upřel Balogunovi druhý gól s Českem v rozkladu, ten však po prvním účelovém nájezdu v utkání uklouzl o gól.

Luke Thomas našel v prostoru Karabic a záložník pět minut před koncem prvního poločasu poslal pokutový kop.

READ  Češi dali v roce 2022 na charitu 15,4 miliardy korun - Brněnský deník

Balogon měl rychle získat zpět tříbrankové vedení Anglie, jen aby minul Gordonův centr s brankovou mezerou, ale domácí pokračovali ve vytváření otvorů.

Gordon, Palmer a Ramsey se oba přiblížili ke čtvrtému místu na začátku druhé poloviny, než se pomalu rozběhli do hry, poučili se ze ztráty vedení 2:0 při remíze ve Slovinsku minulý měsíc a pohodlně si udrželi své vítězství.