Řecko překonává silný český odpor

[Intime]

Řečtí hráči v neděli vyřadili svůj zklamaný tým, Českou republiku, výhrou 94:88 v Německu a postoupili do čtvrtfinále mistrovství Evropy v basketbalu 2022.

V den, kdy několik favoritů vypadlo v osmifinále, Řecko na začátku druhého poločasu zaostalo o šest bodů (47-41), když se vzdalo své rané devítibodové převahy (11-2). Češi našli cestu. Zadržet Giannise Antetokounmpa a střely z dálky selhaly.

Ale kvalita tohoto týmu byla tak vysoká, že Řekové po výjezdu z mistrovství světa a olympijské kvalifikace Čechům třetím rokem po sobě podlehli a zejména ve čtvrté čtvrtině se jim podařilo otočit.

Některá střídání, která nabízeli hráči z lavičky, jako Gianolis Larentzakis, dala trenéru Dimitrisovi Etodisovi více možností, které Češi nemohli obsáhnout. V závěrečných minutách si Řecko udrželo iniciativu a svou převahu potvrdilo sebevědomým koncem zápasu v Berlíně před asi 4000 Řeky na tribuně.

Giannis nastřílel v prvním poločase pouze čtyři body, ale ve druhém odpověděl 23, čímž se jeho počet v noci zvýšil na 27, navíc k 10 doskokům a pěti asistencím. Nick Calathis následoval se 14 body a Ioannis Papapetrou přidal dalších 13.

Řecko se ve čtvrtfinále utká s domácím Německem. Utkání je naplánováno na úterý večer.

Řecko může být nyní favoritem na zisk titulu poté, co Itálie v neděli vyřadila Srbsko.