Rice Walker Kenny nastavil druhý nejrychlejší 20 000 v Irsku k zisku bronzu v České republice

Olympijský chodec David Kenny získal minulou sobotu na atletickém mistrovství světa v Poddebray v České republice bronzovou medaili v pěší túře na 20 km, přičemž na svůj dosavadní nejlepší čas v akci strávil tři minuty.

Sportovec Farranfore Maine Valley, reprezentující Irsko na turnaji Tour, začal skvěle a byl čtvrtý v celém podniku, než postoupil a překročil čáru jako třetí a skončil na stupních vítězů. Kennyho čas 1:19:44 byl jeho nejrychlejší na této vzdálenosti, čímž se o ohromující tři minuty posunul od svého předchozího nejlepšího času, který zajel loni.

Kenny nyní drží druhý nejrychlejší čas, jaký kdy irský atlet zapsal, druhý za časem Roberta Heffernana 1:19:22. Výkon Kerryho muže lze vidět v kontextu vítězství v olympijském závodě v roce 2021 za 1 hodinu a 21 minut, i když za velmi odlišných okolností.

Kenny ho nechal v sobotu v Bodebrae 50 sekund za brazilským vítězem Caio Bonfim, ale dvě sekundy za stříbrným Perseusem Karlstromem ze Švédska.

Kennyho čas kvalifikovat se na mistrovství světa v americkém Oregonu a na mistrovství Evropy v Mnichově.