ROC poráží Německo, aby postoupilo na páté místo v hokejovém světě žen

Veronika Korzhakova a Oksana Pratisheva skórovaly na začátku období 3:08, protože Ruský olympijský výbor (ROC) porazil v neděli krátké ruce Německo 3: 2, aby postoupil do play-off o páté místo na Mistrovství světa v hokeji žen v Calgary.

„Bylo to pro nás těžké, protože jsme věděli, že už nemáme šanci získat medaili,“ řekla Korzaková. „Ale byl to nový den a nová hra. Restartovali jsme a měli novou mysl, nové nohy a všechno nové.“

Čínská republika se v úterý utká s Japonskem, přičemž vítěz si příští rok vybojuje místo ve skupině A. Japonsko porazilo Česko 3: 2.

Anna Savonina se také zaregistrovala pro Čínskou republiku.

Tania Eisenschmid a Kirsten Spielberger vstřelily gól Německa, které bylo kvůli zranění omezeno na 15 bruslařů. Spielberger poskytl Německu vedení 2: 1 dlouhou střelou v čase 2:38, což přimělo ruského trenéra Jevgenije Boubarika nahradit brankáře Naděždu Morozovou za Valerii Merkushevovou.

„Byl to pro nás důležitý zápas, protože hrajeme o páté místo, což nám dává právo být v první skupině pro příští mistrovství světa,“ řekl Bobarico.

Morozova zachránila 15 míčků a Merkusheva zastavila devět výstřelů, na které narazila. Francesca Alp zachránila Německo 23krát.

Hana Kubo, Rui Okita a Akane Shiga skórovaly za Japonsko a Nana Fujimoto zachránila 31krát. Alina Mills a Daniela Pezova bodovaly za Českou republiku.

Za Česko skórovaly Alina Mills a Daniela Pezova, které ve třetím poločase vypálily 17 střel.

Shiga posadil Japonsko do čela 3: 1, zbývalo 1:58 a Pegsova odpověděla po 43 sekundách. Dotáhlo to do zběsilého konce a brankářka Klára Beslarova se postupem času stáhla, ale Češi nedokázali vyrovnat.

READ  Omezení Covid-19 ukládají domácí zápas v kvalifikaci na mistrovství světa v Polsku | Zpravodaj

V pondělním semifinále se pětkrát obhájci titulu USA utkají s Finskem a Kanada se Švýcarskem. Ve čtvrtečním finále porazily USA Japonsko 10: 2, Kanada porazilo Německo 7: 0, Finsko Čechy 3: 0 a Švýcarsko porazilo Rusko 3: 2 po prodloužení.

V úterý jsou na programu zápasy o medaile.