Rohan přidává další zlatou medaili do České republiky ve slalomu kánoe na mistrovství světa ICF

Lukas Rohan z České republiky předal hostitelům další zlatou medaili v poslední den mistrovství světa v slalomu v Praze v Praze a vyhrál regatu mužů.

Rohan zvítězil o 0,24 s před trojnásobným stříbrným olympijským medailistou Davidem Florenceem v čase 97,20 a stal se tak druhým českým vítězstvím za dva dny po včerejším vítězství Jerryho Prešavika v mužském kajaku.

Rohan a Florence byli o kousek před zbytkem pole, ale Slovinec Benjamin Savic získal bronz o 0,16 sekundy před Slovákem Markem Mirgorodským, s časem na bronz 99,80.

První šestku obsadili slovenský Mate Benos a polská Kasper Stupa.

Dvojnásobná zlatá olympijská medailistka, Australanka Jessica Foxová, získala zlato ve vítězství žen C1, s náskokem více než čtyř sekund před zbytkem pole.

Jessica Fox vyhrává zlato ze slalomu žen © Getty Images

Fox získal 105,15 sekundy a zvítězil před německou světovou šampiónkou Andreou Herzogovou, která si na cestě připsala dvě penalty na 109,98.

Česká republika Teresa Viserová dokončila pódium za 110,76, Britka Mallory Franklinová skončila na čtvrtém místě o necelou sekundu.

Páté a šesté místo obsadili Francouz Angel Haug a Ukrajinka Victoria Os.

Později večer získala rakouská Corinna Conleyová zlato ve slalomu žen – ve finále čtyř hráčů byla před britskou stříbrnou medailistkou Fionou Pennyovou.

Bronzovou medaili získala Ruska Ksenia Krylova, druhá Rakušanka Antonia Uchmautzová obsadila čtvrté místo.

Ve finále slalomu mužů přidali Češi díky Wit Berendschovi třetí zlatou medaili.

Finský novozélandský řezník oddělil na stupních vítězů dva Čechy, bronz bral kolega Brindish Ondere Tonka.

Rakouský Mario Leitner skončil ve finále čtvrtý.

READ  Vojtěch navrhuje pro Českou republiku pro řešení krize Covid-19 stav nouze - Brněnský deník