Rusko porazilo Německo, Japonsko porazilo Česko v mistrovství světa v hokeji žen

Calgary – Japonsko jednou za čas skórovalo a ve třetím zápase vydrželo pozdě, když v neděli na mistrovství světa v hokeji žen v Calgary porazilo Česko 3: 2 v zápase o umístění.

Za Japonsko skórovaly Hana Kubo, Rui Okita a Akane Shiga a brankář Nana Fujimoto zachránil 31krát.

Japonsko se v úterý utká s Ruskem v play-off o páté místo, přičemž vítěz si příští rok vybojuje místo ve skupině A.

Za Česko skórovaly Alina Mills a Daniela Pezova, které ve třetím poločase vypálily 17 střel.

Shiga posadil Japonsko do čela 3: 1, zbývalo 1:58 a Pegsova odpověděla po 43 sekundách. Dotáhlo to do zběsilého konce a brankářka Klára Beslarova se postupem času stáhla, ale Češi nedokázali vyrovnat.

Rusko v neděli porazilo Německo 3: 2, přičemž zápas vyhrála Oksana Pratiševa.

Za Rusky bodovaly také Veronika Korzhakova a Anna Savonina.

Ve druhém poločase otevřel skóre 3:49 Němec Nicolas Eisenschmid a branku přidal v rámu Kristen Spielberger 17:22.

Ruska Naděžda Marozová povolila dva góly na 15 střel, než byla vystřídána v polovině druhého poločasu. Valeria Merkusheva s úlevou zastavila všech devět výstřelů, na které narazila.

Brankářka Franziska Albl zablokovala 23 z 26 střel Německa.

V pondělním semifinále se pětkrát obhájci titulu USA utkají s Finskem a Kanada se Švýcarskem.

Rusko v sobotu ve čtvrtfinále prohrálo se Švýcarskem 3: 2. Kanada porazila Německo 7: 0 a postoupila do semifinále.

V úterý jsou na programu zápasy o medaile.

Tuto zprávu poprvé publikoval kanadský tisk 29. srpna 2021.