Semifinálové zápasy se konaly v lucemburském Portoroži

2. července 2021; Londýn, Spojené Království; Lyudmila Samsonova (Rusko) je viděna hrát Sloane Stephensovou (USA) ve třetím kole žen v All England Lawn Tennis and Croquet Club. Povinný kredit: Peter van den Berg-USA TODAY Sports

Ruská sedmá nasazená Lyudmila Samsonova se v pátek kvalifikovala do semifinále turnaje Luxembourg Open BGL BNP Paribas vítězstvím 6-1 6-4 nad top seed Belindou Bencic ze Švýcarska.

Samsonova získala 81 procent svých prvních servisních bodů a zachránila dva brejkboly, kterým čelila. Setká se se třetí nasazenou Jelenou Ostapenkovou po vítězství Lotyšska 7-6 (6), vítězství 6-2 nad 8. osazenou Francouzkou Alize Cornetovou ve čtvrtfinále.

Další semifinálové utkání se odehraje v sobotu s pátou nasazenou Markétou Vondrosovou z České republiky proti nenasazené mladičce Claře Towsonové z Dánska. Vondrosová postoupila vítězstvím 7-5, 6-2 nad druhou nasazenou Belgičankou Elise Mertensovou, která měla osm dvojchyb. Osmnáctiletá Towsonová při výhře 6-3 6-2 nad českou Marií Pozkovou nečekala bodu zlomu.

Pojišťovna Sava Portorož

Kazašská druhá nasazená Julina Putincevová se kvalifikovala do semifinále ve slovinském Portoroži vítězstvím 6-3 6-2 nad Italkou Lucií Bronzetti.

Putintseva čelí v sobotu dalšímu italskému hráči poté, co čtvrtá nasazená Jasmine Paolini vyhnala rumunskou Soranu Kirstii 6-4 4-6 6-1. Paolini zachránil 10 ze svých 13 brejkbolů v zápase, který trval dvě hodiny a šest minut.

Třetí nasazená Alison Riske se ve druhém semifinále setká se Slovinkou Kajou Govanovou. Riziko sklouzlo 2: 0 v prvním setu, než se vzpamatovalo z vítězství 6: 4, 6: 1 nad Francouzkou Kristinou Mladenovic. Jovan knokautoval slovinskou krajanku Tamaru Zidansek nasazenou č. 5 ve dvou setech 7-6 (4), 6-3.

READ  Možnosti základní sestavy USMNT pro přípravný zápas před mistrovstvím světa proti Japonsku