Spojené státy porazily Švédsko s prodloužením ve světě hokeje a Kanada prohrála | Sportovní

Spojené státy porazily Švédsko s prodloužením ve světě hokeje a Kanada prohrála |  Sportovní

Tampere, Finsko (AFP) – Adam Judd vstřelil gól v prodloužení za Spojené státy, aby v sobotu na mistrovství světa v ledním hokeji porazily Švédsko 3:2, zatímco Švýcarsko porazilo Kanadu 6:3 v utkání dvou dosud neporažených týmů.

Gaudette se podílel na všech třech gólech USA, když vstřelil první a u druhého asistoval Nate Schmidtovi. Vítězství zlepšilo USA na celkově 4-1; Jediná prohra přišla proti domácímu Finsku.

Švýcarsko ukončilo neporazitelný start Kanady ve čtyřech zápasech, když mezi šesti hráči skóroval za Švýcarsko kapitán Nico Hescher.

Kanada vstřelila všechny své góly v prvním poločase, než Švýcarsko srovnalo 4 góly bez odpovědi 3-2.

Tím se Švýcarsko dostává na první místo ve skupině A jako jediný tým, který na turnaji neporazil.

Zlatí olympijští medailisté vedou skupinu B svou pátou výhrou v šesti zápasech 3:0 nad Rakouskem, což je vedení 39:19 na rány.

V dalších zápasech Česko porazilo Norsko 4:1, Dánsko porazilo Francii 3:0 a 18letý Juraj Slavkovský byl vyhlášen nejlepším hráčem olympijského turnaje a dvěma asistencemi, Slovensko porazilo Itálii 3:1.

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Legendární gymnastka Penny Hochchild Buxtonová byla zvolena do Alabamské sportovní síně slávy