Švédsko vs Česká republika – Zpráva o fotbalovém utkání – 24. března 2022

Švédský náhradník Robin Quaison vstřelil svůj gól ve druhém poločase prodloužení, aby vyhrál 1:0 nad Českou republikou a příští úterý se utkal s Polskem v kvalifikaci o finále mistrovství světa v Kataru.

Brzký český gól vyřadila chyba a Švédsko mělo ve většině semifinálových zápasů lví podíl na držení míče, ale oba týmy se v zápase plném záludných zákroků a chybných rozehrávek snažily zlomit.

– ESPN + průvodce pro diváky: LaLiga, Bundesliga, MLS, FA Cup a další

Alexander Isak málem brzy otevřel skóre brilantní vzdušnou střelou z rohového kopu, který šel mimo branku, a křídelník Emil Forsberg krátce před koncem prvního poločasu vystřelil k tyči, když se Švédsko snažilo přenést zápas do branky. Češi.

Útočné trio Forsberg, Isak a Dejan Kulusevski dělalo zraněním zasaženému Česku mnoho problémů, ale protože Švédům chyběl první krajní obránce, často měli potíže s přihrávkou na útočníky na dohled.

Hosté měli své nebezpečné chvíle, když hlavičku Tomáše Sučiče z branky a Jan Kochta promarnil dobrou šanci střelou do levé brány, když měl zachránit alespoň Robina Olsena.

Náhradník Švédska Matthias Svanberg byl Švédům blízko jako v normální hrací době, ale viděl jsem ho z Forsbergova rohového kopu namířeného přímo na hostujícího brankáře Tomáše Vaklice.

Zápas skončil v 90. minutě bez branek a vypadalo to, že bude směřovat k penaltovému rozstřelu, když Quison protančil obranu, vyměnil si přihrávky s Isaacem a zakroutil míč do sítě, aby poslal 48 628 fanoušků domácího týmu do extáze.

„Jsem šťastný, že jsme dali gól, a teď jsem velmi šťastný,“ řekl kapitán Švédska Victor Lindelof. „Pořád jsme si dokázali vytvořit nějaké šance a cítili jsme se silnější než oni.

A dodal: „První poločas byl dobrý, nemyslím si, že jsme byli připraveni na duely a způsob jejich hry, ale ve druhém jsme vyšli s lepším týmem a hráli lepší fotbal.“