Tenisová legenda se snaží vytvořit obrovské překvapení kvůli Annette Kontaveitové

Ještě jednou, dnes večer není rozlučková noc Sereny Williamsové.

Poté, co v pondělí v úvodním kole vyřadila světovou 80 Danku Kovinicovou, čelila Williamsová ve středu ještě tvrdšímu testu proti druhé nasazené Annette Kontaveitové v očekávaném US Open a profesionálním finále. Jsou 23násobným grandslamovým šampionem.

Williamsová si dala tiebreak v prvním setu, ve druhém úplně prohrála a pak se držela na třetím místě, aby vyhrála 7-6 (7-4), 2-6, 6-2 nad druhým největším hráčem světa. Jestliže pondělí bylo oslavou Sereny, pak středa znamenala okamžik, kdy cítila možnost zahrát na US Open labutí píseň.

První set byl vyrovnaný, žádný z hráčů neinkasoval druhý poločas během prvních osmi zápasů. Williams vstřelil první gól v devátém zápase a vedl 5-4 s možností podávat skupině. Kontaveitová ale zasáhla a vynutila si tiebreak. Poté Williamsová udělala to, co umí nejlépe, když vedla 5:4 smečemi zády k sobě, aby si zajistila tiebreak 7:4 a set.

Kontaveitovi to vadit nebude. Williamsová otevřela druhý set, držela své první podání, pak znovu zlomila Williamsovou a postoupila 3:0 na cestu k rychlému vítězství ve druhém setu.

Williams ale vstřelil první gól s brejkem a dostal se do vedení 2:0 v rozhodující sadě. Hráči si poté vyměnili brejky, když Williams vedl 3-1. Nikdy se nevzdala své výhody, když si zajistila vítězství 6-2 v posledním setu.

Dále se ve třetím kole střetne s Australankou Aglou Tomljanovicovou, 46. hráčkou světového žebříčku. Nejprve ve čtvrtek sehraje čtyřhru se sestrou Venus proti Češkám Lindě Noskové a Lucy Hradikové.

READ  Lyon a obhájce titulu Barcelona uspořádaly finále ženské Ligy mistrů UEFA - Sports News, First Post