Tokio 2020: Češka Barbora Krichková a Kateřina Senyakova získávají olympijské zlato čtyřhry žen | olympiáda

• Nejlepší nasazená Barbora Krejšíková a Kateřina Siniaková vytáhly těsný úvodní set, než prošly druhým setem a vyhrály 7-5 6-1 na svůj pátý bod zápasu.

AFP |

Zveřejněno 1. srpna 2021 13:47 EST

Česká dvojice Barbora Krejsikova a Kateřina Siniaková přidala k titulu French Open titul olympijské čtyřhry žen tím, že v nedělním finále porazila švýcarskou šampionku ve dvouhře Belindu Bencic a Viktorii Golubic.

Nejlépe nasazené ženy zpečetily těsný úvodní set, než se ve druhém setu ujaly vedení a vyhrály 7: 5, 6: 1 na svůj pátý mečbol. (Úplné pokrytí her Tokio 2020)

Krijsikova, který také na začátku letošního roku získal titul Roland Garros ve dvouhře, a Sinyakova se ve svých posledních třech zápasech potřebovali rozhodnout o tie breacích, ale ovládli Bencic a Golubic.

Blog o olympijských hrách v Tokiu 2020 9

Je to první zlatá olympijská medaile v České republice v tenise. Po návratu sportu na hry 1988 získal Slovák Miloslav Messer titul ve dvouhře pro Československo.

Bencic se chtěl stát teprve čtvrtým hráčem, který získal medaile ve dvouhře a čtyřhře na olympijských hrách, ale byl nucen vzít stříbro poté, co porazil Marketu Vondrosovou v sobotu ve finále dvouhry.

Zavřít

READ  Festival v Goodwoodu: Khaadem pokračuje ve skvělém skóre Kinga George v Charlie Hills a porazil Russella | Závodní novinky