Tokio 2020 – Javelinova Neeraj Chopra byla korunována první indickou atletickou šampionkou a Maria Lasitskene získala zlato ve skoku do výšky.

Neeraj Chopra je první indickou olympijskou vítězkou v atletice, čímž ukončila dlouhé čekání země na atletický titul, zatímco Maria Lasitskene přidala ke svým třem vítězstvím na mistrovství světa v přírodě olympijské zlato z vysokého skoku.

Zlatý medailista v Asii a Společenství národů dosáhl skóre 87,58 a skončil před českým párem Jakubem Vadilićem a Vjeslavem Veselým.

I když je druhá největší populace na světě, Indie získala jen 28 medailí ve všech sportech směřujících do Tokia 2020.

Tokio 2020

Více olympijské historie pro Felixe jako USA vyhrálo obě štafety na 4 x 400 m

před jednou hodinou

MOV stále připisuje Normana Pritcharda jako prvního a jediného atletického medailistu Indie, když v roce 1900 vyhrál 200 metrů stříbro a 200 metrů překážek, ale světová atletika ho přiměla soutěžit o Velkou Británii.

To by mohlo z Chopra Indie udělat prvního sportovce, který by dosáhl na stupně vítězů, ale bez ohledu na to je to první olympijská medaile v tomto sportu v zemi za 121 let.

Maria Lasitskene je konečně olympijskou vítězkou

Obrazový kredit: Getty Images

Trojnásobná mistryně světa ve skoku do výšky Maria Lasitskene nakonec získala olympijské zlato, aby získala svá předchozí vítězství, když skočila 2,04 m, aby skončila před Australanem Nicholasem McDermottem a devatenáctiletou Ukrajinkou Jaroslavou Mahochichovou.

Ruska nebyla schopna soutěžit v Riu 2016, přičemž její země byla Světovou antidopingovou agenturou zakázána na hry po důkazu o státem sponzorovaném dopingovém programu.

Na svých prvních hrách však byla v Tokiu pro Ruský olympijský výbor, technicky nesoutěžila o svou zemi.

Britské jezero Morgan Lake se kvalifikovalo do finále, ale před začátkem muselo odejít se zraněním kvůli jídlu. Bývalý juniorský mistr světa ve skoku vysokém a sedmiboji skočil v předkole nejlépe 1,95 m, ale potýkal se s tím, že nemohl vzít medaili.

READ  Sheffield United 1-1 Nottingham Forest: Ryan Yates vstřelil pozdní vyrovnávací gól v magické remíze play-off mezi soupeři | fotbalové zprávy

Sledujte každý nezapomenutelný okamžik naživo od Tokia 2020 prostřednictvím Eurosportu, aplikace Eurosport a Objevte +. Stáhněte si aplikaci Eurosport pro iOS a Android hned teď.

Tokio 2020

Britka Kerrová získává bronz, protože Ingebrigtsen překonává olympijský rekord s 1 500 m zlatem

před 2 hodinami

Tokio 2020

Hassan se stává druhou ženou, která absolvovala dvojnásobnou olympijskou vzdálenost a vyhrála 10 000 metrů