UGA na olympijských hrách v Tokiu: Buldoci získávají 11 medailí, nejvíce v historii školy | Georgia Sports

Nedělním závěrečným ceremoniálem, který byl zakončením letních olympijských her 2020 v Tokiu, skončila University of Georgia se třemi zlatými, dvěma stříbrnými a šesti bronzovými medailemi za celkem 11, což je nejvíce ze všech skupin olympijských sportovců UGA. .

Úspěchy Bulldogů v Japonsku byly přinejmenším působivé, překonaly více než stovku různých zemí a svázaly Českou republiku na 23. místě a Dánsko v konečném počtu medailí.

První na pódium pro Bulldogs bylo týmové plavky USA Chase Calces a Jay Leatherland, kteří se spojili a získali zlato a stříbro na 400 metrů. Později v noci se další tři atleti z Gruzie zúčastnili již historického úvodního víkendu pro hry 2020.

Haley Fleckinger získala svou první olympijskou medaili s bronzovým finišem na 400 metrů žen, zatímco americké veteránky Alison Schmidt a Olivia Smoliga přidaly další pár bronzu jako součást štafety týmu na 400 metrů volný způsob.

O několik dní později byli Flickinger a „Schmitty“ opět na vrcholu úkolů amerických žen v Tokijském vodním centru. Flickingerová přidala do svého životopisu další bronz, když ve finále motýlek na 200 m žen ztratila stříbro o tři setiny sekundy.

Alison Schmidt se připojila k plavecké legendě týmu USA Katie Ledecké při pokusu o elektrický návrat ve štafetě na 200 m volný způsob, když porazila Australany a získala stříbro v závodě, kde tři nejlepší týmy překonaly předchozí světový rekord.

V parku Sapporo Odori začala 30. července soutěž Bulldog atletika, kterou vedli štafetoví běžci Elijah Goodwin a Liana Irby. Jejich úsilí v kvalifikaci prvního kola jim vyneslo podíl na bronzu, protože tým USA skončil třetí ve finále smíšené štafety na 400 m.

Silný výkon Irby v předkole žen na 400 m štafety jí také vynesl první zlatou medaili, přičemž Spojené státy obsadily první místo nad Polskem a Jamajkou.

READ  Hráč Bruins David Pasternak dělá českou hokejovou historii s nejnovější ctí

Dokončením působivého výkonu Georgia Athletics skončila Shaunae Miller-Uibo. Super běžec vzal svou druhou zlatou medaili za sebou na 400 m pro své rodné Bahamy, vytvořil osobní a národní rekord a byla druhou ženou, která kdy získala dvě zlaté medaile.

Když se ucházíme o pořádání olympijských her v Tokiu, zámořská kampaň Bulldogs ještě zdaleka nekončí. Všechny oči jsou upřeny na Jareda Wallace a Amandu Dennisovou, dva bývalé buldoky, kteří se chystají soutěžit na paralympijských hrách 2020, také v Tokiu.

27. srpna bude závodit atletický rodák Wallace a bývalý sprinter Bulldogs na 100 m a 200 m. Dennis povede americký fotbalový národní tým do hry, protože týmová hra za tým USA proti Brazílii začíná 25. srpna.