Vládnutí Postecoglou v keltštině a působení v České republice

FK Jablonec 2 Celtic 4

Kyogo Furuhashi vstřelil svůj první gól, když Anji Postecoglou převzal keltský titul v České republice.

Japonský reprezentant Furhashi vstřelil druhý gól Celticu v prvním zápase 4: 2 proti Jablonci v Evropské lize.

Lille Abada, který podepsal loni v létě, otevřel skóre brzy a jak James Forrest, tak Ryan Christie získali ve druhém poločase dvougólové vedení Celticu poté, co jejich obranná slabost znovu zamířila hlavou.

První vítězství Postecoglou ve čtyřech zápasech s Celticem se postavilo na stranu AZ Alkmaar v play-off.

Australan Joe Hart debutoval 24 hodin poté, co brankář dokončil přesun z Tottenhamu, zatímco Furuhashi favorizoval Odsona Edwarda vpředu.

Celtic měl mít náskok před Labadovým úvodním zápasem 12. Moto. Anthony Ralston zařídil Davidovi Turnbullovi volný kop ze 14 yardů, ale záložník nedokázal jeho střelu správně zachytit a brankář sestoupil, aby ji zamkl.

Hart poprvé zachránil minutu po pohodlné hlavičce poté, co Nir Beaton proměnil rohový kop.

Celtic se brzy ujal vedení. Forrest rozehrál míč dovnitř Grega Taylora a Abada poté, co byl jeho první pokus zablokován, trefil nízký kříž levého obránce.

Hart se zastavil poblíž tyče a Abada ušetřil další úsilí, než se Celtic za 16 minut ujal dvoubrankového vedení.

Furhashi se postavil prvním dotekem přihrávky Bittona a trefil míč přes brankáře.

Domácí odpověděli do 60 sekund. Vaclav Pilar běžel mezi Peytonem a Karlem Starveltem k vysokému míči a střelil míč mimo Hartův stabilní gól.

Celtic vypadal v první půli přesvědčený o držení míče a Callum McGregor vypálil palce z 22 yardů, než donutil Abadu v první polovině znovu zastavit.

Furuhashi promarnil velkou příležitost na začátku druhého poločasu, když pálil ze čtyř yardů poté, co se kříž Abada odklonil od tyče.

READ  Bluegrass Beyond Borders: Notabene odhaluje Českou republiku

Jablonek dával míče v pokutovém území navzdory Hartovi a Celticu, aniž by v 64. minutě otestoval třetí gól poté, co míč Turnbull prošel přes vrchol, což Abbada postavilo za záda. Izraelec musel znovu kontrolovat, ale na branku se hodně snažil, ale brankář z Forest Road jej zachránil a ten trefil branku vysoko do sítě.

Forrest promarnil ještě obtížnější příležitost, než keltská obrana chytila ​​míč po levé straně pro Thomase Malinského. Jablonecký hráč zlomil Harta, který mu pomohl, ale míč se uvolnil ze tyče a trefil Peytona a vstoupil.

Tento gól dal naději hostitelům, ale Forrest poslal centr na střídajícího Christieho, aby jej v 90. minutě vedl hlavou.