Zápas Anglie vs Maďarsko, rasistická urážka Raheema Sterlinga, záře, výsledek, zprávy, kvalifikace mistrovství světa 2022, výsledky, pořadí.

Bujná Anglie usnadnila Maďarsku v Budapešti čtyřgólovou střelu ve druhém poločase, která přiměla muže Garetha Southgata kvalifikovat se na mistrovství světa 2022 v Kataru po remíze, kterou kazilo urážlivé chování fanoušků.

Jelikož se fanoušci Anglie nemohli vydat na výlet, více než 60 000 fanoušků na jejich území se snažilo vytvořit nepřátelskou atmosféru v Puskas Areně pro návštěvníky.

Než začala hra, hráči Anglie jeli upozornit na rasovou nespravedlnost, čelili bouřlivým boosům navzdory předzápasovým výzvám maďarského trenéra Marca Rossiho, aby fanoušci jednali.

Raheem Sterling byl po celou dobu konfrontace a opičích chorálů terčem boosů, ale odpověděl gólem. A když fanoušci na hvězdu Anglie vystřelili plastové kelímky od piva, spoluhráč Declan Rice reagoval vypitím z jedné ze sklenic.

Na hřiště poblíž místa, kde Maguire slavil ránu, byla vyhozena pochodeň a Judd Bellingham byl také údajně terčem opičích chorálů.

Sledujte živé přenosy kvalifikací CONMEBOL 2022 FIFA World Cup Qualifiers výhradně s beIN SPORTS, které jsou k dispozici na Kayo. Jste v Kayo nováčkem? Vyzkoušejte nyní 14 dní zdarma>

Ronaldo překonává rekord v záchraně Portugalska | 00:50

Cloud NINE: Sizzling Socceroos zasáhne Čínu na začátku vaší vysněné kvalifikace mistrovství světa

Hodnocení hráčů: Návrat velkého oblíbence Ange; Dominantní muž udává tón Rossu Rompovi

„Neuvěřitelné gesto“: Vzácný zpětný úder v Premier League odpovídá na Ronaldovu otázku

Poté Southgate popsal incidenty jako „zcela nepřijatelné“. „Hráči by neměli být vystaveni žádné formě rasismu,“ řekl. „Je třeba jednat s odpovědnými osobami.“

„Někteří lidé jsou tak zaseknutí ve svých způsobech myšlení a předsudcích, že z nich nakonec budou dinosauři, jak se svět modernizuje,“ dodal.

To jsem neslyšel (rasistické chorály). Kapitán Anglie Harry Kane řekl ITV: „Promluvím si s chlapci a uvidím, jestli něco z toho neslyšeli.

READ  Wolf Tracks: Jendek je dobrým příkladem

„Budeme to muset hlásit UEFA, jak to pravidla dovolují. Pokud tomu tak bude, doufám, že UEFA bude silná.“

Fotbalová asociace vydala prohlášení: „Je nesmírně zklamáním slyšet zprávy o diskriminačních akcích vůči některým hráčům Anglie.

„Požádáme FIFA, aby tuto záležitost prošetřila. Nadále podporujeme hráče a zaměstnance v našem společném odhodlání upozornit na diskriminaci ve všech jejích formách a řešit ji.“

Poté, co byl první poločas odepřen střelám na cíl, Raheem Sterling zlomil skóre zkrácenou střelou 10 minut do druhé poloviny, než Harry Kane a Harry Maguire zamířili brzy domů a pozdní gól Declana Riceho zpečetil výhru 4: 0. .

Anglie se snažila rozdrtit Maďary hluboko, ale díky gólu z druhé poloviny snadno prošli prvním testem od prohry finále Euro 2020 s Itálií na penalty.

„Na konci to byla úleva,“ řekl poté Southgate. „Byl jsem velmi šťastný, dokonce i v prvním poločase, kdy jsme měli zápas zcela pod kontrolou, ale nedokázali jsme získat poslední podání,“ řekl.

Tři lvi nyní mají maximálně 12 bodů ze čtyř zápasů, pět před druhým Polskem, které ve čtvrtek porazilo Albánii 4: 1 a příští středu hostí Anglii ve Varšavě.

Anglický útočník Raheem Sterling byl zasypán poháry a rasově zneužíván fanoušky.Zdroj: Agence France-Presse

Jiné výsledky

Švédsko ve čtvrtek ve Stockholmu porazilo Španělsko 2: 1, aby ovládlo svou skupinu v kvalifikaci mistrovství světa, zatímco Itálie hostila Bulharsko ve svém prvním zápase od vítězství na mistrovství Evropy 2020.

Jinde Belgie porazila Estonsko a Německo rozdrtilo Lichtenštejnsko v prvním zápase Hansiho Flicka jako trenéra.

Druhý poločas Victora Claessona po vynikající práci křídelníka Juventusu Dejana Kulusevského postavil Švédsko před B skupinu se dvěma body.

Carlos Soler dal Španělsku vedení v páté minutě, ale Alexander Isaacs vyrovnal za hostitele jen o minutu později.

READ  Sledujte živé vysílání Newcastle v Leeds - mezinárodní seznamy kanálů

Na turnaj 2022 v Kataru se automaticky kvalifikují pouze vítězové skupin, zatímco na druhé místo čeká play-off.

Španělsko dosáhlo všech finále Světového poháru, protože se jim nepovedlo kvalifikovat v roce 1974, ale mají hodně práce, aby v tomto závodě pokračovali.

Španělský kapitán Sergio Busquets přiznal: „Naše situace se stále více komplikuje, už ji nemáme ve svých rukou.“

„Hráli jsme dobře, ale ztratili jsme trochu štěstí. Musíme pokračovat, zbývá ještě mnoho zápasů.“ Itálie zvýšila svůj neporažený národní rekord na 35 zápasů, ale nebyla to oslava, ve kterou florentští muži Roberto Mancini doufali, když se vrátili ke hře poté, co v červenci ve finále mistrovství Evropy vyhráli penaltový rozstřel nad Anglií.

Federico Chiesa dal Azzurri perfektní start úvodním gólem v 16. minutě, ale gól Atanas Iliev pět minut před koncem prvního poločasu dal Bulharsku remízu 1: 1.

Itálie, která vynechala finále roku 2018 v Rusku, zůstala na špici C -skupiny, ale Švýcarsko, o čtyři body pozadu, má za sebou dva zápasy.

Polsko je nyní v tabulce druhé, pět bodů za Anglií, která se příští týden setká ve Varšavě poté, co Robert Lewandowski skóroval při výhře 4: 1 nad Albánií.

Německo dlouho bojovalo proti Lichtenštejnsku v St. Gallenu, ale nakonec vyhrálo 2: 0 a získalo tři klíčové body.

Flick byl občas viditelně frustrovaný, ale byl by rád, že jeho dva útočící útočníci, Timo Werner a Leroy Sane, oba skórovali.

Čtyřnásobní mistři světa Arménie v neděli hostí vedoucí skupiny, kteří jsou o bod pozadu.

Arménie remizovala 0: 0 se Severní Makedonií.

Romelu Lukaku si připsal ortézu, která vedla Belgii k výhře 5: 2 nad Estonskem v Tallinnu.

Muži Roberta Martineze mají na čele skupiny E tři body před Čechy, kteří porazili Bělorusko 1: 0.

READ  Tenis: Andy Murray se vrací vítězstvím nad Richardem Gasquetem na Cincinnati Masters, sportovní zprávy