Závod olympijských týmů v Alpách se kvůli větru přesunul na neděli

PEKING (AFP) – Poslední závod v alpském lyžování na olympijských hrách v Pekingu byl kvůli silnému větru přesunut ze soboty na neděli, takže Mikaela Shiffrinová Počkejte na poslední šanci přivézt z Číny medaili.

Bouře o rychlosti až 65 km/h vedly k tomu, že byla oznámena dvě hodinová odložení souběžné akce smíšených týmů, než Mezinárodní bruslařská unie nakonec oznámila, že v sobotu nebude možné soutěž vůbec pořádat. .

Asi o 75 minut později, poté, co bruslařská federace svolala schůzi k „projednání možného přeložení akce“, byl závod přesunut na neděli v 9 hodin.

Olympijské hry 2022 končí v neděli.

Kolem soboty napadl sníh a na závodní dráze známé jako Glacier v Národním alpském lyžařském středisku v okrese Yanqing, asi 55 mil (asi 90 kilometrů) severozápadně od centra Pekingu, vlály modré a červené vlajky Gate.

Provoz gondoly až do místa závodu byl dočasně pozastaven.

Bylo to teprve podruhé, co byla týmová akce součástí alpského programu na zimních hrách po svém debutu na olympijských hrách v Pchjongčchangu v roce 2018.

Sportovci soutěží hlava-nehlava na obřích paralelních tratích během série kvalifikačních kol a každou zemi zastupují ženy i muži.

Na soupiskách týmů zveřejněných v pátek byl pouze jeden z 10 sportovců, kteří vyhráli individuální zlato v Pekingských Alpách: Rakušan Johannes Strolls. Minulý týden vyhrál mužský součet a ve středu bral také stříbro ve slalomovém slalomu.

Týmová akce bude pro Shiffrinovou šestým závodem na olympijských hrách v Pekingu. Dvojnásobná zlatá olympijská medailistka byla zařazena na soupisku akcí amerického týmu, které se měly v úvodním kole utkat se Slovenskem.

Dalšími členy jsou Paula Moltzan, AJ Hurt, Tommy Ford, River Radmus a Luke Winters.

Shiffrinová z minulých olympijských her zahrnovala dvě zlaté medaile, ale její nejlepší výkon v pěti singlových závodech v Pekingu byla devátá v Super G.

READ  Kanada odhalila soupisku hokejového hokeje mimo NHL s profesionálními zkušenostmi, mladými talenty

Kromě toho byla ve sjezdu osmnáctá a skončila s „nedokončenými“ výsledky u svého jména ve třech závodech: obří slalom, slalom slalom a alpská kombinace.

Spojené státy posbíraly v Alpách pouze jednu z 30 individuálních medailí – Stříbro v Super G Ryana Cochran-Segela – nejnižší součet v zemi od doby, kdy na olympijských hrách v Naganu 1998 získal jen jeden.

Švýcarsko vedlo pekingský žebříček po jednotlivcích s devíti medailemi, z toho pěti zlatými.

Další střetnutí v prvním kole v soutěži družstev: Švýcarsko vs. Čína; Itálie vs. Rusko; Norsko vs. Polsko; Francie vs. Česká republika, Německo vs. Švédsko a Slovinsko vs. Kanada.

Do třídy 16 týmů se přihlásilo 15 zemí, takže nejvýše postavené Rakousko dostalo rozlučkové kolo.

Před čtyřmi lety získalo zlato na mistrovství družstev Švýcarsko, stříbro bralo Rakousko a bronz Norsko.