Gordon Ritchie | 6. srpna 2021

pátek

WorldSBK

Prudký déšť brzy po zahájení 2. RP viděl všechny WorldSBK V první třídě se nachází několik a relativně malých boxových garáží v Mostě. Útulek byl vítán, protože pršelo a prakticky přestalo smysluplnou práci.

Garrett Gerloff překonal časy ve 2. kole před příchodem deště, ale suché ranní sezení bylo každopádně rychlejší, toprak Razgatlioglu (tým Pata Yamaha WorldSBK) byl na špici žebříčku s nejlepším časem 1’33,022, což je o 0,600 sekundy méně než jezdec na druhém místě Alex Luiz. (KRT).

Toprak Razgatlioglu dal Assenovo zklamání za sebou, aby v pátek na Mostě zabodoval nejrychleji.

Třetí byl Scott Redding (Aruba.it Racing – Ducati), který měl v poslední době určitý stupeň testovacích zkušeností.

Divoký jezdec Marvin Fritz (IXZ-YART Yamaha) byl skvělý a zkušenější čtvrtý, pátý skončil vítěz pódia Assenu Andrea Locatelli (tým Pata Yamaha WorldSBK).

Na šestém místě se umístil Jonathan Rhea (Kawasaki Racing Team) a jezdec BMW se ukázal být sedmým Tomem Sykesem (tým BMW Motorrad WorldSBK).

Osmý v seznamu jezdců Hondy skončil Alvaro Bautista (HRC Honda), před závodníkem divokých karet Karlem Hanekou (IXZ-YART Yamaha) na devátém místě a Garrettem Gerloffem (GRT Yamaha) na desátém místě.

Několik statečných duší vyšlo na kolo v dešti ve 2. kole, zejména Razgatlioglu a Leon Haslam (HRC Honda) mezi nimi.

WorldSSP

Nová trať pro WorldSSP v Mostě, ale nyní známý název pro Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha), skončil na pátečních kombinovaných kvalifikačních časech. Od té doby přicházela překvapení rychle a rychle, protože Manuel Gonzalez (tým Yamaha ParkinGo) se přesunul z OR (aby napravil problémy s prostorem po Assenu) na druhého nejrychlejšího, když dnes ráno zamířil do 1. FP.

READ  Český prezident Zeman navštěvuje školu s romskými studenty na začátku školního roku 2021/2022

Za třetí, Patrick Hobelsberger byl zástupcem divokých karet (GMT94 Yamaha), a to díky svému rychlému rannímu času a největším zkušenostem ze závodů německého mistrovství. Pro odpolední zasedání neuvedl úplnou dobu kurzu.

2021 Česká republika Výsledky WorldSBK Friday Aegerter
Dominic Eggerter byl v čele WorldSSP.

Stephen Odendale (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Yamaha) skončil po dvou sezeních a ranním zpoždění na čtvrtém místě kvůli mlze v místní nemocnici, která bránila záchranné helikoptéře v provozu.

Nový jezdec GMT 94 Valentin Debez byl silně pátý a Mark Alcoba (Yamaha MS Racing) šestý.

Philip Ottle (Kawasaki Buchette Racing) byl nejlepším jezdcem Kawasaki na sedmém místě, po většinu víkendu před dvěma nejlepšími jezdci Yamahy – Julesem Cluzelem (Yamaha 94 GMT) a Randy Kruminacherem (EAB Racing Team).

Niki Tuuli (MV Agusta Corse Clienti) přidal do horních vrstev desátého místa několik různých barev před druhým oficiálním Kawasaki Can Öncü (Kawasaki Puccetti Racing).

S divokými kartami a jednorázovými jezdci zkusilo své štěstí na „staré“ trati nejméně 35 jezdců, kteří v této sezóně debutovali na WorldSSP.