Česká republika vs Dánsko – Zpráva o fotbalových zápasech – 3. července 2021

Dánská fantazie pokračovala na Euro 2020 napínavým vítězstvím 2: 1 nad Českou republikou, které se v sobotu dostalo do semifinále.

Thomas Delaney a Kasper Dolberg skórovali v první polovině, když se Dánsko kvalifikovalo na poslední čtyři poprvé od vítězství v turnaji v roce 1992.

Euro 2020 na ESPN: Live Matches and Replays (pouze USA)
– Euro 2020 na ESPN: Nejnovější zprávy, funkce a video
– Euro 2020: Novinky a funkce | kování a držák | hodnocení
VAR na Euro 2020: Každé rozhodnutí bylo přezkoumáno تمت

Dánové se dostali do semifinále počtvrté ve své historii a ve středu budou ve Wembley čelit Anglii o postup do finále.

Byl to emotivní čas pro tým poté, co hvězdný Christian Eriksen utrpěl infarkt ve své úvodní skupinové hře. Od té doby byl propuštěn z nemocnice poté, co podstoupil transplantaci srdce.

Patrik Čech vstřelil Čechům gól, ale po působivém výkonu byli z turnaje vyřazeni.

Dánsko otevřelo skóre o pět minut později, když Delaney zamířil domů z rohu Jense Streigera Larsena.

V 10. minutě měli velkou příležitost zdvojnásobit svůj náskok, když střela Mikel Damsgaard prošla přes brankáře, ale češi ji snadno zachránili.

Zápas se začal otevírat, což vedlo k tomu, že ho Delaney vedl zblízka z tyče, zatímco Kasper Schmeichel pokutovým zákrokem popřel Thomase Halla.

Dánsko krátce před přestávkou upravilo na 2: 0, když Joachim Mahle předvedl vynikající kříž z vnějšku své boty, který z těsné blízkosti převedl Dolberg.

Češi dali gól do sítě čtyři minuty po začátku druhého poločasu poté, co Schek zasáhl nádhernou střelu z centra Vladimíra Koval.

Schick nyní vede závod o Zlatou kopačku s Cristianem Ronaldem s pěti góly.

Náhradník Yosef Poulsen měl šance obnovit dánský dvougólový náskok, ale brankář Thomas Vaclic je dvakrát zachránil.

READ  Přichází česká vlna obránců

Do konce zápasu zbývá 10 minut, Vaclic byl znovu povolán do akce, aby zabránil Mahle střele z blízka.

Antonin Barak se přiblížil ke skórování pozdního ekvalizéru střelou z dálky, ale šla mimo a Dánsko se drželo vítězství.