Reece Prescod vyhrává 100 m v Ostravě za 9,93 sekundy | Další sportovní zprávy

Reece Prescod vyhrává 100 m v Ostravě za 9,93 sekundy |  Další sportovní zprávy
Ostrava (Česká republika): Brit Reiss Prescod vyhrál 100 metrů osobním rekordem 9,93 sekundy na atletickém mítinku Zlatá tretra ve východočeské Ostravě v úterý.
Šestadvacetiletý hráč porazil Yohana Blakea z Jamajky a jeho britského týmového kolegu Zarnella Hughese o 10,05 sekundy.
„Byl to skvělý závod, takže jsem za to velmi šťastný,“ řekl Prescod.
„Cítím se na dobrém místě a budu… Doufám, že se dostanu do žhavých závodů, když jsem ten čas zaběhl.“
Lamecha Girma z Etiopie vyhrál 3000 m překážek ve světovém rekordu 7 minut 58,68 sekundy, čímž vytvořil národní rekord.
„Mám z tohoto výsledku velkou radost,“ řekla 21letá stříbrná medailistka z loňské olympiády v Tokiu.
„Cítil jsem se silný a sebevědomý – je dobré to cítit s blížícím se mistrovstvím světa,“ dodal.
Mistrovství světa v atletice se bude konat v americkém Eugene ve dnech 15. – 24. července.
Také v Ostravě se americká atletická legenda Alison Felixová musela na trati 200 metrů ohnout před Aminatou Seni z Nigeru, Afričanka vytvořila národní rekord 22,21 sekundy.
Šestatřicetiletá hráčka, která vyhrála 11 olympijských medailí, v dubnu oznámila, že po této sezóně skončí.
„Bylo pro mě obrovskou ctí běžet proti Alisson Felixové na její poslední dráze. Ale jako sprinter se musíte soustředit na sebe a zachovat chladnou hlavu,“ řekl Sene.
Keňan Emmanuel Wanyoni vyhrál závod na 800 metrů v Ostravě za 1 minutu 44,15 sekundy, což je druhý nejrychlejší čas v sezóně.
Dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka Jo Kovacsová z Ameriky zvítězila nástřelem 22,25 metru, zatímco 19letá Řekyně Elena Tzangjuová obsadila ženský titul v hodu oštěpem časem 65,40 metru.