Sports Digest: Rusku a Bělorusku byla zakázána účast na turnaji v ledním hokeji v příští sezóně

hokej

Mezinárodní hokejová federace ve středu vyloučila týmy Ruska a Běloruska ze všech svých světových šampionátů v příští sezóně, včetně ženského podniku ve Spojených státech.

IIHF uvedla obavy o bezpečnost hráčů, zaměstnanců soutěžících a fanoušků – kvůli ruské invazi na Ukrajinu – aby prodloužila výluku na dva roky, až skončí sezóna 2023-24.

„Je to předčasné,“ řekl prezident IIHF Luc Tardif o povolení Ruska zpět. „Příliš mnoho rizik.“

Mistrovství světa žen by se mělo konat v amerických městech na březen nebo duben příštího roku a mužské závody v České republice příští rok v květnu.

Lední hokej je oblíbený sport, který hraje jak ruský prezident Vladimir Putin, tak běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

Ruská hokejová federace odmítla obavy Mezinárodní hokejové federace o bezpečnost jako „vykonstruovaný důvod“, proč udržet své týmy mimo soutěž.

Tenis

OTEVŘENÍ MIAMI: První hlavní hráč Miami Open spadl, aniž by vstoupil na kurt.

Světová jednička a obhájkyně titulu Miami Open Iga Switek z Polska oznámila, že se z turnaje odhlásila kvůli zranění žeber.

Swiateková se měla v úvodním kole střetnout s Claire Liu (USA). Nyní Liu, která v úterý v prvním kole porazila Kateřinu Siniakovou (Česká republika), se ve čtvrtek ve druhém kole střetne se šťastnou poraženou Julií Graberovou (Rakousko).

V turnaji je stále světová jednička ATP Carlos Alcaraz, který odehraje svůj úvodní zápas v páteční části.

fotbal

odchod do důchodu: Bývalý záložník Realu Madrid a Arsenalu Mesut Özil, který v roce 2014 vyhrál s Německem mistrovství světa, odešel do fotbalového důchodu ve věku 34 let.

Ozil řekl, že v jeho rozhodnutí hrála roli zranění.

„Měl jsem tu čest být profesionálním fotbalistou téměř 17 let a jsem za tuto příležitost velmi vděčný,“ napsal Ozil na sociální sítě. „Ale v posledních týdnech a měsících, poté, co jsme měli nějaká zranění, je stále jasnější, že je čas opustit velkou fotbalovou scénu.“

READ  Man City řekl, že Raheem Sterling překonal úroveň Harryho Kanea jako útočná síla

Jeho okamžitý odchod do důchodu vedl k předčasnému ukončení sezóny v tureckém klubu Istanbul Basaksehir, protože za tým odehrál pouze sedm zápasů.

Snowboarding

mistrovství světa: Obhájkyně titulu Kaori Sakamoto po krátkém programu žen v japonské Saitamě zvítězila.

Ve snaze stát se prvním japonským bruslařem, který vyhraje tituly mistra světa zády k sobě, získal Sakamoto v Saitama Super Areně 79,24 bodů za rutinu, která zahrnuje kombinaci dvojitého axelu, trojitého lutzu, trojitého flipu a trojité špičky.

Dominantní ruský lyžařský tým byl kvůli invazi na Ukrajinu už druhým rokem diskvalifikován z mistrovství světa. To vyřadilo olympijskou vítězku Annu Shcherbakovovou a její týmové kolegyně Alexandru Trusovou a Kamilu Valijevu ze závodu žen.

Sakamoto má náskok 5,62 bodu před Lee Hae-inem z Jižní Koreje, který jde v pátek do volné jízdy. Na třetím místě se umístila Japonka Mai Miyahara se ziskem 73,46 bodu.

Pro resetování hesla použijte níže uvedený formulář. Když odešlete e-mail vašeho účtu, zašleme vám e-mail s kódem pro resetování.