Sports Digest: Rusku a Bělorusku byla zakázána účast na turnaji v ledním hokeji v příští sezóně

hokej

Mezinárodní hokejová federace ve středu vyloučila týmy Ruska a Běloruska ze všech svých světových šampionátů v příští sezóně, včetně ženského podniku ve Spojených státech.

IIHF uvedla obavy o bezpečnost hráčů, zaměstnanců soutěžících a fanoušků – kvůli ruské invazi na Ukrajinu – aby prodloužila výluku na dva roky, až skončí sezóna 2023-24.

„Je to předčasné,“ řekl prezident IIHF Luc Tardif o povolení Ruska zpět. „Příliš mnoho rizik.“

Mistrovství světa žen by se mělo konat v amerických městech na březen nebo duben příštího roku a mužské závody v České republice příští rok v květnu.

Lední hokej je oblíbený sport, který hraje jak ruský prezident Vladimir Putin, tak běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

Ruská hokejová federace odmítla obavy Mezinárodní hokejové federace o bezpečnost jako „vykonstruovaný důvod“, proč udržet své týmy mimo soutěž.

Tenis

OTEVŘENÍ MIAMI: První hlavní hráč Miami Open spadl, aniž by vstoupil na kurt.

Světová jednička a obhájkyně titulu Miami Open Iga Switek z Polska oznámila, že se z turnaje odhlásila kvůli zranění žeber.

Swiateková se měla v úvodním kole střetnout s Claire Liu (USA). Nyní Liu, která v úterý v prvním kole porazila Kateřinu Siniakovou (Česká republika), se ve čtvrtek ve druhém kole střetne se šťastnou poraženou Julií Graberovou (Rakousko).

V turnaji je stále světová jednička ATP Carlos Alcaraz, který odehraje svůj úvodní zápas v páteční části.

fotbal

odchod do důchodu: Bývalý záložník Realu Madrid a Arsenalu Mesut Özil, který v roce 2014 vyhrál s Německem mistrovství světa, odešel do fotbalového důchodu ve věku 34 let.

Ozil řekl, že v jeho rozhodnutí hrála roli zranění.

„Měl jsem tu čest být profesionálním fotbalistou téměř 17 let a jsem za tuto příležitost velmi vděčný,“ napsal Ozil na sociální sítě. „Ale v posledních týdnech a měsících, poté, co jsme měli nějaká zranění, je stále jasnější, že je čas opustit velkou fotbalovou scénu.“

READ  Minnesota United jmenuje Khaleda Al-Ahmada na pozici výkonného ředitele fotbalu

Jeho okamžitý odchod do důchodu vedl k předčasnému ukončení sezóny v tureckém klubu Istanbul Basaksehir, protože za tým odehrál pouze sedm zápasů.

Snowboarding

mistrovství světa: Obhájkyně titulu Kaori Sakamoto po krátkém programu žen v japonské Saitamě zvítězila.

Ve snaze stát se prvním japonským bruslařem, který vyhraje tituly mistra světa zády k sobě, získal Sakamoto v Saitama Super Areně 79,24 bodů za rutinu, která zahrnuje kombinaci dvojitého axelu, trojitého lutzu, trojitého flipu a trojité špičky.

Dominantní ruský lyžařský tým byl kvůli invazi na Ukrajinu už druhým rokem diskvalifikován z mistrovství světa. To vyřadilo olympijskou vítězku Annu Shcherbakovovou a její týmové kolegyně Alexandru Trusovou a Kamilu Valijevu ze závodu žen.

Sakamoto má náskok 5,62 bodu před Lee Hae-inem z Jižní Koreje, který jde v pátek do volné jízdy. Na třetím místě se umístila Japonka Mai Miyahara se ziskem 73,46 bodu.

Pro resetování hesla použijte níže uvedený formulář. Když odešlete e-mail vašeho účtu, zašleme vám e-mail s kódem pro resetování.