Jak zuří bitva o antukový kurt z Ósaky z Madrid Open

Zlovolnost pokračovala na antukových kurtech Naomi Osaky poté, co v neděli vyřadila světovou dvojku České republiky Karolinu Machovou z tenisového turnaje Madrid Open.

Japonské druhé semeno prohrál v zápase druhého kola proti Machuvě 6-4 3-6 6-1.

Držitelé Osaka, USA a Australian Open, vyhráli sedm titulů pro tvrdé soudy, ale neúspěšně získali jediný titul na antukových kurtech.

Ve své první soutěži na prašanu od French Open v roce 2019 porazila Osaka v prvním kole krajanku Misaki Doi, ale v prvních 20 zápasech tohoto týdne bojovala s konkurencí.

Karolína Muchová z České republiky slaví porážku Japonky Naomi Osaky ve druhém kole Madrid Open, Madrid, Španělsko, 2. května 2021 (AP Photo)

Machuva, který letos dosáhl na poslední čtyři v Melbourne, si vzal jednu přestávku od podání a dokončil první set proti světové dvojce.

Osaka, která se před dvěma lety dostala do čtvrtfinále v Madridu, ve druhém setu sklouzla 3: 1, ale v příštích pěti zápasech znovu získala vítězství a dala facku rozhodčímu.

Muchová se přeskupila a přerušila Osaku brzy ve třetím setu, poté opět na 5-1, než si zajistila vítězství za méně než dvě hodiny.

O postup do čtvrtfinále se setká s 16. českou řeckou Marií Sakkari nebo Estonkou Annette Kontavitovou.

READ  Anglické duo Ben Chilwell, izolovaný Mason Mount; Vynechá zápas České republiky