Al Ittihad ztrácí šanci na vrcholu poté, co rozdrtil Leverkusen

vydáno v: průměrný:

BERLÍN (AFP) – Unionu Berlín se nepodařilo získat zpět své místo v čele bundesligové tabulky poté, co v neděli rozdrtil Bayer Leverkusen 5:0.

Union, který je na špici bundesligového žebříčku od začátku září, inkasoval ve druhém poločase pět gólů, aby Leverkusen podal nejlepší výkon pod vedením trenéra Xabi Alonsa.

Po bezbrankovém prvním poločase zápas odstartoval a bývalý záložník Al Ittihad Robert Andrich vstřelil rohový kop a dostal hosty do vedení.

Vzhledem k tomu, že Union tlačí kupředu a snaží se oživit hrdinský život v minulém týdnu při výhře nad Borussií Monchengladbach, francouzský útočník Leverkusenu Moussa Diaby trefil hosty dvakrát přes pult za méně než šedesát sekund a poslal svůj tým do vedení 3:0 po pouhých 58. Minut.

Český útočník Adam Hlužek vstřelil svůj první bundesligový gól od letního příchodu z pražské Sparty na 4:0, než Mitchell Bakker přidal pozdní pátý gól a zajistil si domácí vítězství.

Před výkopem inkasoval Union pouze devět ligových gólů ve 12 zápasech této sezóny – ale více než polovinu tohoto počtu inkasoval za pouhých 30 minut.

Prohra byla pouze třetí v sezóně pro balíček překvapení Bundesligy, zatímco výhra Leverkusenu byla také třetí v neuspokojivé sezóně.

V nedělním pozdním zápase má Freiburg šanci poskočit na druhé místo, když hostí Kolín nad Rýnem.