Alabamský ženský tenis dominuje ve dvojzápase proti UAB a Chattanooga

Počasí v Tuscaloose v Alabamě bylo pod 50 stupňů, ale ženský tým z Alabamy přinesl teplo do tenisového areálu Roberty Alison Baumgardnerové.

Crimson Tide tento víkend hostil Alabamskou univerzitu v Birminghamu a Univerzitu Tennessee v Chattanooga ve dvojzápase a v obou zápasech si odnesl vítězství.

UAB (6-1)

čtyřhra (1-0)

Ranní zápas proti Blazers začal pro Crimson Tide dobře. Zápas na kurtu 1 se nedohrál, ale dvojice ve čtyřhře rychle připravila pro svůj tým první bod.

První ukončily svou čtyřhru prváčka Petra Sedláčková a druhák Anna Parkhomenko. Chemie podtřídníků byla v plamenech, když porazili UAB Alexandra da Silva a Vanessa Mellynchuk 6-1.

Postgraduální studenti Kasia Pitak a Ola Pitak byli druzí, kteří skončili proti UAB a porazili Adela Wasserbauervoa a Jana Hecking na kurtu 3. Sestry-veteránky začaly s vedením 4-1 a vzdaly ještě jednu hru, než ukončily zápas 6-2.

Dvouhra (5-1)

Ola Pitak byla první, kdo sevřel svého soupeře rychlým vítězstvím 6:0, 6:1 nad Wasserbauerovou. Parkhomenko následoval krátce poté zrcadlovým vítězstvím 6-1, 6-0. Tyto výhry přivedly Crimson Tide do vedení 3:0 v zápase proti Blazers.

Sedláčková byla třetí, která svůj zápas vyhrála, ale nebylo to nic jednoduchého. Rodačka z České republiky vyřadila soupeřku v prvním setu 6:0, ale Sydney Clarkeová z UAB neustoupila. Sedláčková brzy ve druhém setu prohrávala, ale po povzbudivých slovech od hlavní trenérky Alabamy Jenny Mainz zabojovala a uhrála 6-3.

Zápas druhé třídy Loudmilla Bencheikh nebyl ani procházkou růžovým sadem, když čelila Heckingovi. Bencheikh vedl v prvním setu 3-2, poté jeden upustil Heckingovi a poté bojoval o vítězství 6-3. Bencheikh začal druhý set nejistě, ale přesto dokázal stáhnout výhru 6-3, čímž posunul celkové vedení Crimson Tide na 5-0.

Kasia Pitak prohrála svůj zápas s UAB a dala Blazers jedinou výhru dne. Druháčka Anne Marie Hiser dokázala zápas uzavřít výhrou 6-3, 6-4 nad Enyou Ratkic.

READ  NHL a NBA dávají fanouškům New Yorku spoustu k oslavám

Mainz byla s výkonem svého týmu spokojená a těšila se na další zápas.

„Pracovali jsme na agresivnější hře ve čtyřhře a dnes se to ukázalo,“ řekl Mainz. „Ve dvouhře jsme začali dobře a udrželi jsme na ně tlak.“

Chattanooga (5-2)

čtyřhra (2-0)

Po dvouhodinové přestávce byli Crimson Tide zpět na kurtech, aby čelili Chattanooga. Dvojice Mocsových vstoupila a vytvořila silný tlak na Alabamu.

Jako první skončilo duo druháků Hiser-and-Bencheikh proti druhákům Callie Billman a Jessie Young. Dvojice začala s náskokem jedné hry, než vyrovnala set na 3. Po krátké přestávce se Crimson Tide přiklonili a porazili Mocs 6-3, než podpořili své spoluhráče.

Sestry Pitakovy začaly set dříve 3:1 Emma Van Hee a Coco Bosman přineslo teplo. Sada se pohybovala tam a zpět, než postgraduální studenti zapnuli topení a vypnuli Mocs.

Zápas 6-5 na kurtu 1 se Sedláčkovou a Parkhomenkovou nebyl dokončen. Crimson Tide v zápase vedli 1:0.

Dvouhra (3-2)

Po krátké přestávce po výhře ve čtyřhře vnesla Bencheikh do dalšího zápasu spoustu energie a porazila svou soupeřku Nicole Abel 6-2, 6-1.

Vítězství Kasie Pitak ve dvouhře bylo podpořeno fanoušky, protože její zápas šel na tři sety. Zápas byl pro Pitak intenzivní, protože se vyřadila Bosman 6-0 v prvním setu, ale prohrál druhý 3-6. Pitaková dostala od svého trenéra povzbudivou řeč a spoluhráči ji inspirovali, když šla do poslední sady.

Pitak nechal v závěrečné fázi pouze jednu hru a poslední set vyhrál 6-1.

„Vyzvali jsme tým, aby hrál s naléhavostí a byl připraven soutěžit od začátku do konce s Chattanoogou,“ řekl Mainz. „Tým odvedl lepší práci ve dvouhře, dostal se do zápasů. Myslel jsem si, že zápasy byly vyrovnané a tlačily nás do konce.“

READ  | Sport: Fernando Pimenta získává zlato na mistrovství světa ve veslování – Česká republika – Portugalský americký časopis

Mainz byla na svůj tým v obou zápasech hrdá a věděla, že tyto týmy nejsou procházka růžovým sadem.

„UAB i Chattanooga byly dobré, soutěživé zápasy,“ řekl Mainz. „Děláme kroky správným směrem, ale máme před sebou spoustu práce.“ Tento týden se po tom dostaneme, abychom se připravili na naši další služební cestu.“

The Crimson Tide odcestuje do New Orleans v Louisianě na svůj další zápas v únoru. 5 proti Tulane. První podání bude ve 13:00 CT.

otázky? E-mail na sportovní přepážku na [email protected].