Alex Eala prohrává se svým rumunským soupeřem ve druhém kole W60 Bellinzona

Napsal: Lance Agcawilli
před 5 hodinami

Filipínská tenisová hvězda Alex Ayala.  Rafa Nadal na Twitteru

Filipínská tenisová hvězda Alex Ayala. Rafa Nadal na Twitteru

MANILA, Filipíny – Alex Ayala utrpěl ve druhém kole prohru s Ilonou Georgianou Giorwayovou 5-7, 1-6 na středečním závodě W60 Bellinzona (manilský čas) ve Švýcarsku.

15. nasazená Ayala vyfoukla vedení 5-4 v prvním setu, když Ghioroaie v následujících třech hrách vyhrála 1-0 v zápase.

Rumunka Gyuruiová, která se umístila na 404. místě Ženského tenisového svazu, ovládla 17letou Filipínku ve druhém setu, aby se posunula do třetího kola a vyřadila poslední v turnaji za 60 000 dolarů.

Ayala si vysloužila sbohem v prvním kole, ale ve 32. kole prohrála s Gyuruim, který má na kontě 15 titulů ve dvouhře ITF.

První Filipínka, která na svých předchozích turnajích vyhrála grandslamový titul ve dvouhře, utrpěla výjezd v prvním kole na W60 Chiasso, kde podlehla Rumunce Alexandre Ignatic 0:6, 2:6.

Ayala a jeho česká partnerka Barbora Paliková minulý týden předčasně vypadli z turnaje ve čtyřhře na stejném turnaji.

Žebříček Akademie Rafaela Nadala na WTA se před třemi dny propadl na 257. místo z 215 loni 10. dubna.

Ayala nadále propásla šanci získat svůj třetí titul ITF poté, co před dvěma lety vyhrála W15 Manacor a W25 Chiang Rai v roce 2022.