Alicia Parksová postoupila do čtvrtfinále WTA v Ostravě

Ostrava, Česká republika – Americká kvalifikace Alicia Parks zažívá v Ostravě skvělý turnaj.

21letá Parksová si připsala své první vítězství nad soupeřkou z top 10, když ve čtvrtek na Agile Open porazila čtvrtou nasazenou Marii Sakkariovou 5-7, 7-5, 7-5 a dostala se do čtvrtfinále WTA.

144. nasazená Parksová v úvodním kole vyřadila bývalou nasazenou jedničku Karolínu Plíškovou – její první vítězství nad soupeřkou z 20 nejlepších – a ukázala svou sílu, když trefila 59 vítězů proti Skary, v porovnání s pouhými devíti soupeři.

„Přišel jsem sem, aniž bych cokoliv očekával, jen jsem hrál svou hru a prošel jsem,“ řekl Parks.

Parksová se příště střetne s bývalou šampionkou French Open Barborou Krejšíkovou, která postoupila v chůzi, když Belinda Bencicová odstoupila se zraněním levé nohy.

Katie McNally, další americká kvalifikantka, která hraje čtyřhru s Parks v Ostravě, se také dostala do čtvrtfinále vítězstvím 6-1, 3-6, 6-1 nad Carolinou Moshovou. McNallyová postoupila také do čtvrtfinále WTA a utká se s nasazeným Igem Swiatekem, který postoupil ve středu.

ASTANA, Kazachstán – Přidejte Butche van de Zandschulpa na dlouhý seznam hráčů, kterých se Novak Djokovič naučil.

Djokovič ve čtvrtek porazil Van de Zandscholpa 6-3, 6-1 ve svém prvním profesionálním střetnutí s 27letým Nizozemcem o postup do čtvrtfinále Astana Open.

Van de Zandschulp získal jeden brejkbol na set, ale nemohl vážně ohrozit Djokoviče, který po výhře v Tel Avivu minulý týden usiluje o svůj druhý titul na tvrdém hřišti v řadě.

„(Ve druhém setu) Myslím, že jsem začal lépe číst jeho podání a prostě jsem začal více kývat kurtem,“ řekl Djokovič. „Botic je kvalitní tenista. Když má čas, může vám ublížit, tak jsem se mu snažil ten čas vzít a jsem velmi spokojený s tím, jak jsem hrál, zvláště ve dvojce.“

READ  Keltský brankář Joe Hart a záložník James McCarthy fotbalové novinky

Příště se Djokovič střetne s Karenem Chačanovem, který porazil Marina Cilice 2-6, 6-3, 6-3. Pokud to 21násobný grandslamový šampion překročí, mohl by čelit svému bývalému spoluhráči Daniilu Medveděvovi. Druhý nasazený Rus porazil Fina Emila Rosovoriho 6-3 6-2 a posunul se o jeden zápas od potenciální odvety do loňského finále US Open, když Medveděv porazil Djokoviče a popřel jeho grandslamovou nabídku v kalendářním roce.

Medveděv bude muset nejprve porazit Roberta Bautistu Aguta, který se ve středu ujal vedení.

TOKIO – Miomir Kekmanovic ušetřil šest mečbolů, než porazil Daniela Evanse 6-3, 3-6, 7-6 (4), aby se dostal do čtvrtfinále Japan Open.

Srb prohrával 40-0, Evans servíroval 5-4 ve třetím setu, než vytvořil řadu vítězných zápasů a vyrovnal zápas.

„Bylo to poprvé, co se mi to podařilo,“ řekl Kikmanovič. „Byl jsem ze zápasu úplně vyladěný a v tu chvíli jsem to šel zkontrolovat.“

Příště se Kikmanovic ve čtvrtfinále střetne s Francisem Tiafoem. Američan vyhrál tiebreak 13 v řadě a porazil Barnabyho Zapatu Mirallese 6-1, 7-6 (7).

Nick Kyrgios měl 22 es při svém vítězství 3-6, 6-2, 6-2 nad Camille McSherzack. Australan se letos kvalifikoval do svého devátého vystoupení ve čtvrtfinále.