Ambiciózní tým získal 4 zlaté a 1 stříbro v České mezinárodní lize. Para atletika – Arab Times

Ambiciózní tým získal 4 zlaté a 1 stříbro v České mezinárodní lize.  Para atletika – Arab Times

Tento příspěvek byl přečten 461 krát!

Kuwait City, 10. června: Hráči kuvajtského sportovního klubu Al-Tamouh získali dnes, v sobotu, druhý den mezinárodního mistrovství ČR v atletice osob se zdravotním postižením čtyři zlaté medaile a jednu stříbrnou. Svůj počet medailí navýšili na šest zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Hanin al-Misbah vedl vzdálenost 100 m. a 400 m. Závody žen T20, zatímco Fahd Al-Sulaili vyhrál titul na 100 metrů. Mužský závod stejné třídy. Hassan Samir získal zlatou medaili na 1500 m. kategorie T36, zatímco Abdullah Salmeen získal stříbrnou medaili na 100 m. Závody třídy T20.

Al-Misbah, který předtím získal třetí zlatou medaili, dnes večer ve svém rozhovoru pro Kuwait News Agency (KUNA) vyjádřil své štěstí, že byl na tomto šampionátu třikrát na stupních vítězů. Poznamenala, že tři zlaté medaile ji velmi povzbudí před Světovými hrami speciálních olympiád v Berlíně 2023.

Vítězství v šampionátu byla věnována vedení a lidem Kuvajtu, sportovním orgánům a klubu ambicí. Sadeeqa Al-Ansari, generální sekretářka sportovního klubu Al-Tamouh a vedoucí kuvajtské delegace na mezinárodní akci, ocenila výkon kuvajtských sportovců, který získal chválu všech účastníků akce. Mezinárodního mistrovství v para atletice, které pořádá Český paralympijský výbor v Ostravě na severovýchodě České republiky ve dnech 8. až 11. června, se sešlo 150 sportovců z 12 zemí. (Kona)