Američan Brandon Nakashima porazil Čecha Jerryho Lechku a získal titul ATP Finals v Miláně

Brandon Nakashima porazil Jerryho Lechku 4-3 (7-5), 4-3 (8-6), 4-2 a získal titul ATP Finals 2022 v Miláně.

Po pádu v semifinále v roce 2021 si Nakashima vedla lépe, když se dostala do finále. Mezitím Lehecka hrál turnaj poprvé, loni byl náhradníkem.

Duo se potkalo již ve skupinové fázi tohoto turnaje, kdy Nakashima porazila Lehecka ve dvou setech.

Finále ATP nové generace

Nakashima poráží Drapera v napjatém případě a dostává se do finále ve finále ATP Next-Generation Finals

Včera ve 22:35

Lehecka ve finále odstartoval svůj sen o prolomení podání Nakašimy. Manžel odtamtud šel hrát hru.

Lehecká měla možnost podávat na set, ale Američance se podařilo vynutit si tiebreak za stavu 3:3.

Nakashima porazil Drapera a dostal se do finále ATP Next Generation v Miláně

Nakashima vzala první set a vyhrála tiebreak 7-5.

Američan se potýkal se svými 15sekundovými výstřely, což je součást jedinečného formátu Next Generation Championship, ale po celý zápas proti Lehečkové vypadal dobře.

Ve druhém to byl podobný příběh, i když Nakashima tentokrát dostal jedinou přestávku.

Tiebreak byl bojovnější, ale Lehecka opět nestačil a Nakshima získal set 4-3 (8-6).

Čech předváděl bouřlivější hru, ale soupeř hrál vyrovnaněji.

Na fantastické vedlejší koleji pro tituly, které se mají vyhrát, Nakashima zazářil v těchto rozhodujících okamžicích, když postavil dva sety, aby miloval vedení.

Ve třetím setu byl Lehecka brzy zlomený a tentokrát se nedokázal vzpamatovat. V šesté směně, poslán přežít zápas, Lehecka zakolísal. Najednou Nakashima získala dva mečboly.

Češka přišla zezadu za stavu 15-40, a zatímco pokračovala v dlouhém běhu, Nakashima vyhrála zápas, set, zápas a titul.

Poté, co v září vyhrál první titul v kariéře na svém domácím turnaji, San Diego Open, Nakashima skvěle doplnil svou sezónu, když porazil Leheckou.

READ  Drůbeží farma v České republice zaznamenává druhé ohnisko ptačí chřipky

Když mluvil po zápase, Nakashima byl potěšen svým vítězstvím. Řekl: „Být na seznamu bývalých šampionů je velký úspěch. Tento turnaj je dobře uznáván, víte, pro mladší generaci. Jsem velmi šťastný, že jsem zde loni vyhrál titul.“

Soupeř Nakashima měl také dobrý rok, sezónu strávil sestupem ze světového žebříčku. Počínaje rokem na 141. místě se Lehecka po působivém roce dostal do Milána na 74. místě.

Nakashima se dostala do finále, když porazila Brita Jacka Drapera ve čtyřech setech, zatímco Letica se čtyřmi sety překonala Švýcara Dominica Strykera poté, co skončila ve skupině druhá.

Vítězství ve finále završilo perfektní sérii pro Nakashimu v Miláně, která získala titul s bilancí 5:0. Ve svých pěti zápasech prohrál při dominantním výkonu napříč turnajem pouze dva sety.

Právě tento turnaj běžně objevoval vycházející hvězdy. Stefanos Tsitsipas, Janek Sener a Carlos Alcaraz získali titul v posledních letech, zatímco Andre Rublev a Alex de Minor prohráli ve finále. Každý se v následujících sezónách stal regulérem v pozdějších fázích turnajů ATP.

Každý z předchozích vítězů se v následujícím roce dostal alespoň do čtvrtfinále velkého turnaje. Bude Nakashima následovat v roce 2023?