Andy Murray se kvalifikuje do semifinále Qatar ExxonMobil poté, co v kvalifikaci porazil Francouze Alexandra Mullera | Novinky z tenisu

Andy Murray se kvalifikuje do semifinále Qatar ExxonMobil poté, co v kvalifikaci porazil Francouze Alexandra Mullera |  Novinky z tenisu

Andy Murray, který už v rozhodujících setech porazil Lorenza Sonega a Alexandra Zvereva, se ve třetím setu prosadil znovu a sesadil světovou 170. pozici Alexandra Müllera a dostal se do semifinále Qatar ExxonMobil Open.

20:45, Spojené království, čtvrtek 23. února 2023

Andy Murray se v semifinále katarského šampionátu ExxonMobil utká s mladým Čechem Jiřím Lechkou, který ve čtvrtek porazil Francouze Alexandra Muellera ve třech setech.

Murray se bránil poté, co prohrál první set, a vyhrál 4-6 6-1 6-2 za dvě hodiny a tři minuty proti Muellerovi, který na začátku zápasu zpochybnil svůj světový žebříček 170.

Pětatřicetiletý Skot, který v předchozím kole vyřadil čtvrtého nasazeného Německa Alexandra Zvereva, byl nucen znovu předvést svůj nejlepší tenisový výkon, protože zůstal na cestě k zisku třetího titulu v Dauhá.

„Musel jsem začít střílet mnohem víc,“ řekl Murray během soudního rozhovoru.

„První set jsem nestačil s míčem a on mi diktoval hodně bodů a nutil mě hodně běhat.

„Samozřejmě jsem posledních pár dní hrál hodně tenisu a to by mi nedávalo nejlepší šanci vyhrát zápas, takže jsem vykročil a začal víc šancí.

„Snažil jsem se dostat k síti, když jsem měl šanci a podařilo se mi to proměnit.“

Murray, aktuálně světová sedmdesátka, prolomil Muellerovo úvodní podání a dostal se do vedení 2:0, ale kvalifikant nadále dominoval prvnímu setu s několika působivými údery těžkými míči.

Skot, sražený od základní čáry, odmítl dva brejkboly, když v osmé hře prohrával za stavu 3:4, a Mueller to po 53 minutách bral 6:4, protože jeho forma nikdy neklesla.

Zdálo se, že Murray se ve druhém setu ujal svého soupeře, přenesl zápas na Francouze a dvakrát ho brejkl do vedení 5:0.

READ  Teijin postaví linku GF-SMC v České republice

Muellerovi se podařilo zastavit příliv držením podání, ale Murray byl odměněn za svůj agresivnější styl, když za 30 minut získal druhý set 6:1 a vyrovnal stav zápasu.

V rozhodujícím zápase byl Murray nucen pracovat tvrději, ale zůstal silný a předvedl ještě více jiskřivého tenisu, když ještě dvakrát zlomil Mullera, než zpečetil vítězství silným držením.

Murray porazil Fernanda Verdasca ve finále v Dauhá v roce 2017 – jeho poslední titul před problémy s třísly toho léta – a nyní se utká s Českou republikou, světovou 53. číslem, která dříve porazila nejlepšího nasazeného Andrey Rubleva 4-6, 6-4, 6-3. den, čtvrtek.

21letý hráč řekl: „Posledních pár měsíců pro mě bylo opravdu úžasných. Opravdu jsem se těšil, že budu hrát tady v Dauhá na tomto krásném centrálním kurtu, takže jsem velmi šťastný z vítězství a těším se na zítřek.“ .“

Lehecka zakončil svou sezónu 2022 ve velkém stylu, když se dostal do finále turnaje Next Generation ATP v Miláně.

Letos drží vítěznou bilanci 11-3, také se dostal do čtvrtfinále na Australian Open, kde zaznamenal svou první výhru v top 10 nad Felixem Augerem-Aliassimem.

„Všechno jsem zlepšil,“ řekl Lechka, když přemítal o svém pokroku. „Na hřišti je hlavně moje mentalita. Získal jsem sebevědomí od další generace a teď jsem se naučil, jak toho využít.“

Když se Murray zeptal na Leheckého, řekl: „Začal rok velmi dobře, na Australian Open zaznamenal velký úspěch. Je to jeden z nejlepších mladých hráčů na turné.“

na jiném místě, Daniel Medveděv Probojoval se přes Christophera O’Connella 6-2 4-6 7-5 a dostal se do semifinále, kde se střetne s Kanaďanem. Auger EliasimKdo porazil Davidoviče Fokinu 6-4, 7-6 (7-5).