Anglie zvládla v prvním zápase na mistrovství světa žen výhru 1:0 nad turnajovými debutantkami Haiti

Zach Goodwin/PA Images/Getty Images

Angličanka Georgia Stanwayová slaví gól proti Haiti.

CNN

Na papíře byla neshoda. mistr Evropy a jeden z světový pohár Oblíbený Anglie Konfrontace Poprvé na turnaji Haiti.

Zápasy Světového poháru ale nebyly vyhrány na papíře, protože karibský národ se v úvodním zápase obou týmů vyrovnal Lvice téměř na každém kroku, až nakonec prohrál 1:0 poté, co Georgia Stanawayová skórovala z penalty.

Několik skvělých zákroků haitského brankáře Curleyho Theuse snížilo skóre jen o jeden gól, ačkoli Anglie shromáždila 19 střel na bránu, z toho 10 na bránu.

Justin Setterfield/Getty Images

Alicia Russo z Anglie se střetne s Curly Theus z Haiti.

Pozdě mělo Haiti šanci na vyrovnání, ale dva skvělé zákroky v rychlém sledu od anglické brankářky Mary Irbesové udržely svůj tým vpředu a Lvice se nakonec vyškrábaly na ošklivé vítězství.

„Vyzvali nás,“ řekl poté nejlepší střelec Anglie Stanaway pro ITV.

„Byli velmi nebezpeční v protiútoku, takže na tom tento týden na tréninku zapracujeme. Mari předvedla skvělý zákrok a každý sehrál svou roli. Právě takové momenty jsou důvodem, proč je tak skvělá brankářka. Nejdůležitější je, že jsme získali tři body.“

Haiti překonalo očekávání z úvodních výměn a vytvořilo nejslibnější šanci zápasu, když se Rosellord Borgella prohnala obranou Anglie, než odvrátila její snahu mimo branku.

Anglie pokračovala v tlaku, viděla, že VAR vyloučil možný trest a vynutil si první statečný zákrok od Theuse.

Ve 25. minutě však kontrola VAR vyústila v pokutový kop pro Anglii po přihrávce Haiti rukou do pokutového území. Zpočátku pokus o penaltu Stanawayové parádně zachránil Theus, ale když bylo rozhodnuto, že se haitská brankářka posunula vpřed mimo její čáru, penalta byla napravena a Stanawayová si nenechala ujít druhou šanci.

READ  Nový Zéland pořádal ptačí soutěž. Vyhrál Bat.

Penalta Georgie Stanawayové prokázala rozdíl mezi oběma týmy.

„Soustředil jsem se jen na míč a situaci,“ dodal Stanaway.

„První penalta byla velmi pěkný zákrok, což si zasloužím, ale zjevně to bylo mimo hru. Měl jsem tendenci změnit strany, ale musíte věřit své strategii. Existuje proces, který velím a kterého se držím.“

Přestože se Anglie ujala brzkého vedení, nedokázala využít obranu Haiti a snažila se ji prolomit, zatímco pouze Erbesovy klíčové zákroky na druhém konci zabránily Haiti vyrovnat.

„Bylo to velmi těžké utkání a jsem velmi spokojená se třemi body,“ řekla ITV trenérka Anglie Sarina Wegmanová. Bylo to velmi nečekané a velmi přechodné. To je to, co ukázali a my jsme s tím bojovali. Vytvořili jsme si šance, ale ztratili jsme míč a pak už byly pryč. Bylo to pro nás těžké.

„Chceme dotáhnout své šance do konce. Podařilo se nám to z pokutového kopu, což bylo dobré, protože vyhrát je nejdůležitější.“

Mezitím v druhém úvodním zápase skupiny D Dánsko porazilo Čínu 1:0 a v poslední minutě základní hrací doby se dostalo senzačního vedení, když náhradník Amalie Vangsgaard – poté, co byla na hřišti necelých pět minut – zamířil z rohu Pernella Hardera.

V šesti minutách prodloužení byl ještě čas na nějaké pozdní drama, protože Čína málem vyrovnala, ale míč se odrazil mimo les a uletěl. Gól však neplatil, několik čínských hráčů bylo nalezeno v ofsajdu.

Závěrečné minuty změnily pohled na zápas, který měl skončit bezbrankovou remízou, když oba týmy hledaly rozhodující výhodu.