Arsenal rozdrtil Slavii Praha, aby se dostala do semifinále Evropské ligy

Arsenal ve čtvrtek překonal Slavii Praha 4: 0, aby si ve čtvrtek rezervoval místo v semifinále Evropské ligy, když během sedmi minut prvního poločasu vstřelil tři rychlé góly a celkově postoupil 5-1.

Alexandre Lacazette vstřelil dva góly, včetně pokutového kopu, zatímco Nicolas Pepe a Bukayo Saca skórovali ve druhé části čtvrtfinále a postoupili do zápasu posledních čtyř s Villarreal.

Arsenal, který doma překvapivě uvízl na domácí remíze 1: 1, signalizoval svůj záměr hned od začátku, když se tlačil dopředu k vytváření příležitostí, zatímco Slavia se snažila dostat míč z vlastní poloviny a zřídka hrozila útokem.

„Cítím se jako v první etapě, hráli jsme dobře, ale své šance jsme nevyužili,“ řekl sportovní síti Saka Arsenalu. „Způsob, jakým jsme tlačili, se nemohli dostat ven a kontrola, kterou jsme měli nad zápasem, pohybem, turnaji, nás nemohli zastavit.“

Hosté otevřeli skóre v 18. minutě, když Pepe trefil míč z přihrávky od Emile Smith Rowe, který po kontrole VAR zrušil gól pro ofsajd dříve.

Lacazette poté dal penaltu o 21 minut později poté, co měl český záložník Jakob Hromada gól na Šaci. Arsenal skóroval znovu o tři minuty později, když Saka prořízl obránce a vystřelil přízemní střelu kolem brankáře Ondřeje Koláře.

Lacazette vstřelil svůj druhý gól v 77. minutě, když se odrazil od Pepeho kříže, než utekl před obránci, aby vytvořil prostor pro překonání českého brankáře.

Arsenal, který v této sezoně doma vyhrál 21 zápasů bez porážky ve všech soutěžích, se setká s bývalým trenérem Villarrealu Unaiem Emerym, který včera v noci porazil Dynamo Záhřeb 2: 1 a celkem 3: 1.

Slavia, která po přestávce provedla čtyři změny, chyběla u obránce Ondřeje Codely, který si minulý měsíc odpykával 10zápasový zákaz UEFA za „rasistické chování“ v posledním zápase Evropské ligy proti Skotskému Rangers.

READ  Američanky vytvořily rekord ve vstřelení nejrychlejšího gólu, když porazily Švýcarsko 9:1

Domácí, kteří na cestě do čtvrtfinále porazili Leicester City a Rangers, dojeli na konec silnice proti Arsenalu, který tlačil na Čechy přes pole.

„Byli dnes lepší podle jakéhokoli standardu,“ řekl novinářům trenér Slavie Gendrich Trbisovskij. „Skórovali své šance a chyběl nám lepší tah, abychom byli v útoku úspěšnější.“

Tento příběh byl publikován z informačního kanálu zpravodajské agentury bez úprav textu.