Arshad Nadim obsadil páté místo ve finále mistrovství světa v hodu oštěpem – Sport

Pákistánský atlet Arshad Nadeem skončil pátý ve finále mistrovství světa v hodu oštěpem v Oregonu a stal se prvním pákistánským atletem, který skončil mezi nejlepšími osmi.

Nadim předvedl působivý výkon navzdory zranění lokte a omezeným možnostem hrát na velkých akcích před mistrovstvím světa IAAF.

Anderson Peters z Grenady získal svou druhou světovou zlatou medaili v řadě.

Předvedl tři hody mimo 90metrovou hranici, aby odolal výzvě olympijského vítěze Neeraje Chopry z Indie a stříbrného olympijského medailisty Jakuba Vadelicha z České republiky.

Němec Julian Webber zůstal čtvrtý, zatímco Arshad Nadim skončil pátý se svým nejlepším hodem sezóny 86,16 m. Fin Lassi Itilalo skončil šestý (82,70 m). Andrian Mardar z Moldavska a Oliver Hellander z Finska dosáhli 82 metrů na sedmém a osmém místě.

„Většina střelců dává přednost větru zezadu, ale dnes jsme měli protivětry,“ řekl Peters. „Takže to dnes bylo trochu těžké, ale zvládl jsem to. Obhájit titul není snadný úkol. Musel jsem na sebe tlačit.“

Oštěpař Arshad Nadim se dočkal vřelého přijetí

„Při posledním pokusu jsem už věděl, že jsem šampion, ale při každém hodu jsem pracoval na své technice a nakonec to vyšlo.“

Choprův hod překonal jeho poslední rekord 87,58 metru v Tokiu, když se stal prvním Indem, který vyhrál individuální zlatou medaili v atletice.

Své vítězství na olympiádě ale nemohl podpořit titulem mistra světa, protože se „necítil zrovna nejlépe.“

„V prvních třech hodech jsem se necítil dobře. Rozcvička nebyla dobrá,“ dodal. „Během hodu jsem cítil něco ve stehně, ale myslím, že to bylo v pohodě.“ Dnes to byla dobrá zkušenost.

„Příští rok nás čeká také mistrovství světa, takže se pokusím v Budapešti zajet lépe.“ „Cítím se velmi dobře poté, co jsem vyhrál stříbrnou medaili pro Indii,“ řekl Chopra ve videu, které zveřejnil Sports Authority of India (SAI). „Příští rok nás čeká další mistrovství světa a pokusím se tam být lepší.“

READ  Velvyslanec se zavazuje rozšířit diverzifikovanou spolupráci mezi Pákistánem a Českem, včetně obchodu a cestovního ruchu

Mistrovství světa se kvůli zranění ramene nezúčastnil Němec Johannes Vetter, který v Londýně 2017 získal zlato a měl druhý nejdelší hod v historii.