Ash Party při podivném incidentu na Madrid Open

Ash Party ztratil míč na slunci v neobvyklých scénách. Foto: WTA

Ash Party prodloužila svoji ohromující vítěznou sérii Proniknout do semifinále na Madrid Open, ale ne dříve, než došlo k podivnému incidentu, při kterém ztratila míč na slunci.

Světová jednička, která se po vítězství ve Stuttgartu snažila vyhrát dva po sobě jdoucí tituly na prašných kurtech, ve středu hledala 6: 1, 3, 6, 6, 3 v hodinovém a 48 minutovém boji se svou starší rivalkou Petrou Kvitovou.

„Národní bohatství“: Obraz Ash Party vzrušuje tenisové fanoušky

‚co to k čertu‘: Svět tenisu ohromil kolaps Simony Halepové

Ve svém desátém zápase proti dvojnásobnému šampionovi Wimbledonu dokázala Partie dosáhnout rekordu v 5-5 střetech.

Bartymu se ale nedařilo, protože Kvitová poslala zápas do skupiny play-off obvykle v těsném souboji.

Nejenže se australská hvězda musela vypořádat se svou českou soupeřkou, ale občas musela bojovat také se sluncem.

Světová semínka číslo 1 zvážila, že se konečně snaží nasávat slunce na stadionu „Caja Magica“ – a počasí bylo ve středu otevřeno, protože střecha byla otevřena.

Ale Sun Mayhem hrál s Barty pozdě v prvním setu Při pokusu o rozbití hlavy úplně ztratila z dohledu míč.

V neobvyklých scénách se Barty jednoduše odvrátil od míče a nechal ho dvakrát odskočit – zasáhl Kvitovou.

Jeden televizní komentátor řekl: „Panebože, to je mimořádné.“

Fanoušci byli také podivným okamžikem ohromeni.

Ash Party se snaží pomstít Paule Padosové

To nebylo úplně staromódní Barty, který porazil šampióna French Open Iga Swiateka V předchozím kole, ale její čtvrtfinálové vítězství 6-3, 1-6, 6-3 opět ukázalo hráčku, která, jak se zdá, zapomněla, jak prohrát, když šla nahoru, aby znovu excelovala, když na tom nejvíce záleželo.

READ  Hollingsworth a Rodriguez Finale na mistrovství světa ve veslování 2022

Ve skupině C hrála nejlepší tenis a letos také hodně udělala, když vyhrála 11 ze svých 12 zápasů play-off, aby se dostala do finálového setu – a proto jsem si myslel, že může poděkovat Kvitové, která si to užila. V každou minutu jejich desáté bitvy.

„Ve skutečnosti jsme s Petrou na začátku zápasu řekli:„ Je to krásný den, svítí slunce, jako, pojďme si hrát, bavme se, “usmál se Barty.

Ash Party, která je zde zobrazena, slaví své vítězství nad Petrou Kvitovou na Madrid Open.

Ash Party slaví porážku Petry Kvitové na Madrid Open. (Foto: Oscar Del Pozzo / AFP přes Getty Images)

„Kdykoli hrajete tenis na prašných kurtech na slunci, cítím, že to přidává jiný prvek; hřiště může být opravdu skákací a podmínky se mohou drasticky změnit – ale dnes bylo rozhodně hezké se trochu opálit.“

„S Petrou se navzájem respektujeme jako tenistky a velmi si ji vážím jako člověka. Miluji, kdo je jako člověk, a na hřišti to není jen výsledek.

„Rádi soutěžíme, rádi se navzájem testujeme a rádi testujeme sami sebe. Možnost pobavit se a usmát se na tváři je velkou součástí mého pocitu, že tenis je vždy opravdu dobrá úroveň.“

Další zúčtování Barty, čtvrteční poslední čtyři zápasy, je příležitostí pomstít se španělskému náhradníkovi Paulovi Padosovi, jedné z pouhých tří žen, která ji letos porazila – v Charlestonu minulý měsíc na zelené antuce, když byla Australanka na cestě viditelně vyčerpaná ven. Vítězství v Miami.

„Ash, co na to říct? Svou roli hrála v Charlestonu. Nyní mě zná. Číslo 1 na světě, neradi dělají chyby dvakrát po sobě, takže od Charlestonu rozhodně očekávám úplně jiný tvrdý zápas, “řekl svět č. 62 Padosa.

S AAP

Sledujte „Mind Games“, novou sérii od Yahoo Sport Australia, která zkoumá brutální duševní dřinu elitních sportovců ve snaze o velikost:

klikněte zde Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a získejte nejnovější zprávy z Austrálie a celého světa.

READ  Jelena Ostapenková porazila Barboru Krejíkovou a získala první titul v roce 2023 v Birminghamu, Petra Kvitová vyhrála Berlin Open