Aussie Birrell se vzdaluje ve druhém otevřeném kole – myGC.com.au

Kimberly Birrell už plánuje větší a lepší rok 2023 poté, co ve druhém kole Australian Open vypadla s českou teenagerskou hvězdou Lindou Fruhvirtovou.

Queenslanderka vkládala velké naděje poté, co v úvodním kole vyřadila nasazenou 31 Kaiu Kanepiovou, ale Frohvitová se hned od začátku dostala na své jedničky, když ve čtvrtek zvítězila 6:3, 6:2.

Pearl byla poslední australskou hráčkou, která zůstala v losování dvouhry poté, co prohrála ve druhém kole s mladičkou Olivií Jadecki a dva dny před začátkem Open Championship stáhla vedoucí Ajlu Tomljanovicovou se zraněním kolena.

„Samozřejmě mě trochu mrzí, že jsem dnes nevyhrála. Ráda bych si to zahrála znovu, ale celkově jsem opravdu nadšená ze způsobu, jakým hraji,“ řekla Beryl.

„V zápase prvního kola jsem předvedl některé ze svých nejlepších tenisů a je těžké cítit se tak rozrušený s veškerou podporou, které se mi v posledních dnech a týdnech dostalo.“

Po sérii vážných zranění ohrožujících kariéru bylo vítězství 24leté hráčky nad Kanepi jejím prvním na velkém turnaji.

Beryl měla smůlu proti 17leté Fruhvirtové, která loni v Chennai vyhrála svůj první titul na okruhu WTA a posunula se do první stovky.

Frukhortová při svém úvodním podání brejkla Pearl a ujala se vedení 3:0 v úvodní sadě, a zatímco 24letá hráčka vyrovnala, Češka to znovu zlomila na 5:3 před podáním na set.

Druhý set následoval podobným způsobem jako světová 87., která v prvním kole vyřadila další australskou divokou kartu Jaimee Fourlisovou, která opět chytila ​​brzký brejk.

Birrell dostala za postup do druhého kola zaplaceno 110 000 USD (158 500 AU), což by podle ní znamenalo obrovský rozdíl pro její rok a její snahu vyšplhat ze 167. místa na místo v první stovce.

READ  Jackson v této sezóně vyhrál svůj čtvrtý titul Světového poháru v rychlobruslení

„Opravdu to změnilo rok, nejen sebevědomí, které jsem získala po vítězství v prvním kole nad Kanepi,“ řekla.

„Je to skvělá hráčka, takže to mám na srdci, protože vím, že můžu soutěžit s nejlepší hráčkou na světě a navíc o finanční odměny.

„Úplně se to neprosadilo, ale budu si povídat s rodinou a mým týmem a sestavovat opravdu solidní plán na příštích pár měsíců.

„V těchto posledních dnech je třeba vzít tolik pozitiv a jsem opravdu nadšený, že mohu použít peníze, které zde vyhraju, k investování do sebe.“