Australian Open 2024: Iga Swiatek odchází po prohře ve třetím kole s Lindou Noskovou

MELBOURNE, Austrálie (AP) — Nejlepší nasazená Iga Swiatek vypadla z Australian Open poté, co v sobotu prohrála ve třetím kole 3-6, 6-3, 6-4 s 50. nasazenou Lindou Noskovou.

Swiatek je čtyřnásobným vítězem majoru, ale nikdy se nedostal přes semifinále v Melbourne Parku.

Devatenáctiletá Nosková hraje v hlavním taháku Australian Open poprvé.

Linda Nosková z České republiky hraje forhendový vítěz proti Igovi Swiatekovi z Polska během zápasu třetího kola na tenisovém turnaji Australian Open v Melbourne Park, Melbourne, Austrálie, v sobotu 20. ledna 2024. (AP Photo/Andy Wong)

Swiatek v prvních dvou kolech porazil šampionku Australian Open z roku 2020 Sofii Keninovou a vicemistryni z roku 2022 Danielle Collinsovou a navázal na 18zápasovou vítěznou sérii.

Po vyhraném prvním setu proti české soupeřce ale bojovala s udržením rytmu.

Poté, co si Nosková zachránila brejkbol v sedmé hře druhého setu, vyhrála 11 z 12 bodů a vyrovnala zápas na jeden set.

Nosková pokračovala v úderu a trápila Swiatekovou, která v předposledním gemu podržela svou lásku a přiměla soupeřku na podání.

Po prodělaném stavu 0:30 získala Nosková čtyři body a zápas rychle ukončila. Esem získala mečbol a pečetila, když Swiatek poslal dlouhý forhend.