Australian Open: Djokovič přežil test Tiavo

Obhájce titulu Novak Djokovič přežil těžkou zkoušku poté, co zvítězil 6-3, 6-7 (3-7), 7-6 (7-2) a 6-3 na Frances Tiafo na cestě do třetího kola na Australian Open.

Thiavo hrozil narušením teplého a slunečného počasí v Melbourne Parku, protože světová jednička Djokovic byla ve středu tlačena k hranici.

Ale Djokovič se v prudké bitvě prosadil hluboko ve vítězství a udržel svoji nabídku naživu pro devátý rekord Australian Open a 18. grandslamový titul.

Djokovič prohrál pouze ve druhém kole Australian Open při jedné předchozí příležitosti – v roce 2017, kdy ho při prvním výjezdu z Melbourne Parku od úvodního kola v roce 2006 postoupil do prvního kola náhradník Dennis Istomin.

Djokovič však na začátku dominoval utkání, přestože zaostal v prvním setu proti Tiavu, který si v Melbourne užíval nejlepší kurz po dosažení čtvrtfinále Australian Open před dvěma lety.

Po výhře 4: 1 se Djokovič v sedmé hře rozpadl na lásku, když se Tiafu zrychlil v následných zápasech, jen aby se okamžitě vrátil – a hlasitě zařval, než dokončil první set za něco málo přes půl hodiny.

Tiafu nedošel, odmítl odejít, spojil své 40. místo a zapamatoval si tři body zlomu ve třetím maratónském zápase, který trval téměř osm minut.

Napjatý tón druhého setu udával tón, když Tiafoe – který viděl, jak jeho počet vítězů vzrostl z pěti v úvodním setu na 17 – porazil remízu.

Djokovič držel rekordních 15: 4, když rozdělil úvodní dva sety na Australian Open, a 68: 16 napříč velkými skupinami, a dokázal si připsat brzký zlom, který posílil jeho vedení 3: 0 a zahájil třetí set.

Tiafu zachránil dva body pro skupinu, když prohráli 5: 4 a nadále frustrovali Djokoviče na cestě, aby znovu zlomil nerozhodný výsledek, ale ten zvítězil, i když nepřesvědčivě.

READ  Český fotbalista Jakub Jankto říká, že propuštění z nemocnice je „určitě úleva“.

Skupina D sledovala podobné téma, dokud Tiafu nezastavil remízu 4: 3, přičemž nejdůležitější byl výkon Djokoviče, protože si zajistil přihrávku na zadní stranu dvojí faul.

DataSlam: Djokovič září mimo linku služby

Vždy bylo těžké porazit srbskou hvězdu za silným podáním. Djokovič vystřelil 26 es a zaznamenal 84 procent svého prvního podání, když během zápasu naservíroval 62 procent své služby.