Austrálie porazila Českou republiku 2:1 a postoupila do semifinále

Australský kapitán Lleyton Hewitt vyhrál Davis Cup s Austrálií jako hráč v letech 1999 a 2003.

Austrálie se probojovala, aby porazila Českou republiku 2:1 a zajistila si místo v semifinále Davisova poháru v Malaze.

Tomáš Mattak porazil Jordana Thompsona 6-4, 7-5 a zajistil Čechům brzký náskok před loňským vicemistrem.

Ale Alex de Minaur, který je na 12. místě na světě, upravil set a přerušení podání a porazil Jiřího Lehicu 4-6, 7-6 (7-2), 7-5, čímž zápas poslal do rozhodující čtyřhry.

Wimbledonští šampioni z roku 2022 Matthew Ebden a Max Purcell porazili Lehicu a Adama Pavlaceka 6-4, 7-5.

Utkáte se s Austrálií Finsko O postup do nedělního finále.

Mattak, který je na 78. místě světového žebříčku, skvěle odstartoval pro Čechy vítězstvím ve dvou setech nad Thompsonem, který je ve světovém žebříčku o 22 míst před ním.

Lehecka pak začal proti De Minaurovi dobře, brzy prolomil podání a ušetřil pět brejkbolů v zápase, který zahrnoval osm dvojek na podání úvodníku.

Druhý set probíhal podobným způsobem, než Lehicu, který podával na vítězství za stavu 5:4, výrazně zlomil de Minaur.

De Minaur kontroloval tie-break a udržoval si dobře nervy, obchodoval s Lehkou, která se dostala do čtvrtfinále Australian Open, než využil zaváhání soupeře a postoupil 5:5, než si zajistil vítězství.

Zkušená dvojice Ebden a Purcell pak mohla dokončit střetnutí a zajistit Austrálii postup do semifinále.

Pochod Velké Británie ke slávě Davis Cupu začíná ve čtvrtek, kdy se od 15:00 SEČ ve čtvrtfinále střetne se Srbskem Novaka Djokoviče. Zápas bude možné sledovat živě na BBC iPlayer a na webu a aplikaci BBC Sport.

Semifinále se bude konat v pátek a sobotu, poté se v nedělním utkání určí vítěz soutěže družstev mužů do 123 let.