Avalanche získává čtvrté vítězství v řadě s výsledkem 4:1 nad Hurricanes

Zisky se hromadí.

Colorado Avalanche zvítězili nad Carolinou Hurricanes 4:1 v sobotu večer v Paul Areně, když hostili hokejovou noc bojující s rakovinou. Avalanche je nyní v této sezóně 8-4-1.

pro lavinu, Cal Makar Dvakrát skóroval, z toho jednou v přesilové hře Nathan McKinnon (1G, 1A) také našel zadní stranu mřížky. Miko Rantanen (1G, 3A) Měl podíl na všech čtyřech gólech, když zaznamenal tři asistence a přidal prázdnou branku. v síti, Pavel Francos Připsal si své první vítězství v základní části, když předvedl 24 zákroků na 25 střel.

Za Hurricanes dal jediný gól Jordan Stahl. Ante Ranta předvedl 24 zákroků ve 27 střelách.

Tweet od Avalanche: Levandulová mlha. #GoAvsGo pic.twitter.com/bDW6xktxl1

Shrnutí hry:

Sobotní večerní soutěž přinesla přísnou hokejovou kontrolu mezi oběma kluby, které bojovaly o každý centimetr ledu.

Makar skóroval dvakrát po prvních 20 minutách hry a před první přestávkou dostal Avalanche do vedení 2:0.

24letý blueliner skóroval v bizarním sledu v čase 14:29, když proměnil druhý silný zápas Colorada – křídelník Canes Andrei Svechnikov zaznamenal krutou penaltu 14:05 – mimo kádr. Po vítězství ve flipu Nathan McKinnon nakrmil Rantanena, který hrál Makara v Balloline. Z dálky pálil Makar vysoko. Prudká střela se odrazila od hlavových desek a přeletěla do přední části sítě, kde se odrazila od čepele brusle Ranty do sítě Caroliny.

Tweet od @Avalanche: ok omlouvám se ze zadního panelu ???? #GoAvsGo pic.twitter.com/9hLdWa8Ero

Lavina pak svůj náskok v čase 17:51 v dobrém kontrolním sledu zdvojnásobila. Rantanen zasadil silnou ránu podél desek, aby znovu získal disk. Finský křídelník se otočil a vklouzl do poklopu, když podával jídlo do Makarova pravého kruhu. Makar vstoupil do přihrávky a trefil zápěstím ze vzdálenější tyče do sítě svůj druhý gól v zápase a druhý z prvního framu.

READ  Liga národů: Španělsko drží Česká republika, když se Gavi stává nejmladším střelcem země

Tweet od Avalanche: Druhý gól Annnnnd Cale SHEESH #GoAvsGo pic.twitter.com/ATm03VFhgZ

V relativně nenáročné druhé třetině – která zahrnovala dohromady 16 střel na síť (10 pro Colorado) – Carolina upravila své manko na 2:1 poté, co využila návalu mužské dvouhry v 13:55. Obušek obklíčil lavinu v jejich oblasti a po znovuzískání kontroly provedli rychlý ledový protiútok, který vyústil ve spěch dva na jednoho. Jordan Martinock prošel dírou a kolem Jacoba MacDonalda v zadním bruslení ke Stahlovi, když kapitán Canis prostřelil Francose ve vzdáleném rohu.

Tweet od Avalanche: Jsme. láska. Nate. Doug. #GoAvsGo pic.twitter.com/cceOZjJiRY

Podobným způsobem jako při zásahu Caroliny ve druhém poločase upevnili Avalanche své vedení 3:1 na 4:16 ve třetí třetině. Poté, co sebral kotouč a nabil led v protiútoku, Rantanen v noci vyřadil svého třetího pomocníka, zatímco jedním úprkem nakrmil McKinnona poklopem. Hvězda laviny pohřbila svůj čtvrtý gól v sezoně na jednorázovém gólu Ranty.

Na konci třetí směny Canes stáhl Rantu výměnou za bruslaře navíc a lavina zvýšila jejich vedení do prázdných branek. Rantanen dokončil čtyřbodový výlet (1G, 3A)

Francos zaznamenal své první vítězství v sezóně

Francos si ještě nezasloužil první výhru v základní části, ale nakonec se mu to podařilo v sobotu proti Carolině, když podle trenéra Avalanche Jareda Bednara předvedl 24 zákroků z 25 střel při „fantastickém“ výkonu. Svým prvním vítězstvím v sezóně vylepšil Francos svůj rekord na 1-3-0.

Tweet od Avalanche: Tap, tap, helma taps! #GoAvsGo pic.twitter.com/GV51LUeb13

Český brankář byl od začátku na lavině ostrý a po celý zápas včas trefil dorážky, přestože čelil lehkému vytížení pouhých 25 střel, včetně pouhých šesti ve středním kádru.

Poznámka:
  • Makar vstřelil svůj druhý a třetí gól v této sezóně a svůj první v Power play, když prodloužil svou bodovou sérii na pět zápasů, ve kterých zaznamenal devět bodů (3G, 6A).
  • Rantanen vstřelil svůj 10. gól v této sezóně a ve třetím poločase asistoval u gólu Makara a McKinnona. Finský křídelník má nyní pětibodovou sérii v řadě se 14 body (7G, 7A).
  • Horká série McKinnona pokračovala, když centrální hráč rozšířil svou bodovou sérii na pět zápasů gólem a asistencí u Makarova mocného gólu. McKinnon má ve svých posledních pěti zápasech 13 bodů a vede lavinu v bodování s 23 body (4G, 19A).
  • Francos odstartoval počtvrté v sezóně a zlepšil svůj rekord na 1-3-0, když zaznamenal své první vítězství v sezóně.
  • Curtis McDermid V první třetině měl zranění v dolní části těla a už se nevrátil kvůli lavině.
  • Colorado dokončilo hru 1 proti 4 v silné hře a 5 proti 5 na pokutové kopy.
  • Tým v sobotu ráno oznámil, že Shane Powers bude mimo hru šest týdnů poté, co utrpěl zranění horní části těla při svém debutu v National Hockey League ve čtvrtek večer proti Nashvillu. Na jeho místo byl povolán Jason Megna.
  • Bowen Byram A Samuel Gerrard (Oba mají zranění v dolní části těla) a škrábance Bowers (horní část těla) pro Colorado.
READ  Iowa soutěží na ITA Kickoff – University of Iowa Athletics

další hra:

Lavina zabalila jejich třízápasový domov, když v pondělí večer v Ball Areně hostí St. Louis Blues. Mezi Avs a Blues spadne kotouč s pukem v 19:00 MT.