Bigelic triumfoval v Colině a získal první titul na okruhu WTA 125 v kariéře

Nenasazená česká juniorka Sara Biglic si v neděli připsala první titul na okruhu WTA 125 ve své kariéře, když porazila pátou nasazenou Diane Barryovou z Francie 6:2, 6:1 a vyhrála LB Open v podání IND v Colině v Chile.

Biglakeová, 17letá levačka, která je aktuálně na 194. místě, porazila 21letou Barrieovou za hodinu a 11 minut a získala titul nejvyšší úrovně své dosavadní kariéry. Biglakeová vyhrála ve své kariéře již šest titulů ITF Challenger.

WTA Rewind (od listopadu 2022): Proč bychom měli očekávat velký vzestup u teenagerky Sarah Biglake

Biglik nyní vede proti 104. Barimu 3:0 v přímém souboji (6:0 na sety). V neděli byl Biglik obzvláště silný, když vrátil Barryho druhé podání a získal 64 procent těchto bodů. Naopak Barry získal 35 % svého druhého podání v zápase.

Biglik prolomil vedení 4-2 v prvním setu poté, co navázal na uvolněný míč s nadřazeným vítězem. Bigelic poté vyrovnal skóre na 5:2, ale v dalším zápase potřeboval šest setbolů, než se dostal do vedení o jeden set.

Ve druhém setu Biglik rozdrtil silný forhend po lajně a dostal se do vedení 3-1, poté v další hře odvrátil pět brejkbolů a zvýšil skóre na 4-1.

Bilicův forhend zůstal jejím hlavním úderem po zbytek střetnutí a svůj první bod v turnaji proměnila dalším vítězem po lajně z této strany.

Biglic tento týden porazil tři nasazené – nasazenou č. 6 Annu Bondarovou v prvním kole, nasazenou č. 3 Nadju Podoroska v semifinále a nasazenou č. 5 Barryho ve finále. Tři z jejích pěti výher přišly ve třech setech, včetně těsné výhry 4-6, 7-6(3), 6-4 nad Panou Udvardi ve čtvrtfinále.

V sobotu nasazené č. 3 Julia Lohoffová z Německa a Connie Perrinová ze Švýcarska ukořistily titul ve čtyřhře Colina, když ve finále porazily nenasazenou Lucianu Pérez Alarcón z Peru a Danielu Siegel z Chile 7-6 (4), 6-2.

READ  Mistrovství světa v atletice Oregon22, abyste získali rozsáhlé televizní pokrytí v Evropě a Africe

Lohoff a Perrin získali dva setboly za stavu 5-3 v prvním setu, ale Perez Alarcón a Siegel se bránili a udrželi setbol na 6-5. Lohoff a Perrin se přeskupili a nastoupili do tiebreaku prvního setu, než po hodině a 27 minutách ukončili finále.

Collina znamená první finále na okruhu WTA 125 a titul pro Lohoffovou i Perrinovou. Lohoffová byla dříve šampionkou Hologic WTA Tour ve čtyřhře, v roce 2020 vyhrála titul WTA 250 Lyon po boku Laury Ioany Paar.