Billie Jean King Cup: Emma Raducanová prohrává po problémech s puchýři; Velká Británie porazila Českou republiku 3:2 | tenisové novinky

Billie Jean King Cup: Emma Raducanová prohrává po problémech s puchýři;  Velká Británie porazila Českou republiku 3:2 |  tenisové novinky

Emma Radocano debutuje v soutěži v pátek, když porazila Terezu Martínkovou ve svém prvním profesionálním zápase na antuce, ale v sobotu ji sužoval puchýř na pravé noze. Harriet Dart a Katie Swann prohrály ve čtyřhře a rozhodly se o vítězství České republiky

Poslední aktualizace: 16. 4. 22 17:24

Fyzická slabost Emmy Raducanové se znovu projevila, když Velká Británie utrpěla porážku 3:2 s Českou republikou v zápase Billie Jean King King Cup v Praze.

Emma Raducano utrpěla vážné problémy s pravou nohou, když naděje Velké Británie na kvalifikaci do finále Billie Jean King Cupu skončily smělou porážkou 3:2 s Českou republikou.

Raducano prohrálo 6-1 6-1 s Marketou Vondrosovou za pouhých 62 minut, což vedlo k prohře Británie 2-1, než Harriet Dartová poslala zápas k rozhodujícímu double 6-0 5-7 6-2 za posledních 16 let. Staronováček Linda Fruhvirtová.

Kapitánka Anne Keothavongová jmenovala Dart ve čtyřhře s Katie Swan, zatímco Chikans šli s Vondrosovou a Karolinou Moshovou.

Dart a Swann se snažily překonat špatný začátek, ve druhém setu se vrátily 1:4 na vyrovnaní, ale Vondrošová a Muchová si zajistily 6:1, 7:5 a zajistily Češky kvalifikaci pro listopadové finále.

Británie by se mohla připojit k České republice, pokud by tenisová asociace uspěla ve své snaze o pořádání akce.

Problémy s puchýři pro Raducanu

Raducanu debutovala v soutěži v pátek a vyhrála svůj první profesionální zápas na antuce, když porazila Terezu Martincovou 7:5, 7:5, ale sobotní zápas byl pro 19letou hráčku jiný.

V mrazivých podmínkách se Raducanu trápil od začátku a první set ztratil za pouhých 26 minut. Lékařský časový limit mezi skupinami pro léčbu na její pravé noze příliš nezmírnil její problémy.

Brit č. 1 byl stěží schopen přesunout několik míčů do druhého setu, kulhal a kolébal se mezi body.

Radokano mluví s kapitánkou Velké Británie Anne Keothavongovou

Raducanu o pupínku řekl: „Po včerejším zápase to tak nějak vyskočilo. Řešili jsme to, ale jak jsi viděl, nemohl jsem se hýbat ani načítat a teď jde o to, abych se to co nejrychleji zlepšil.

„Úplně mi to bránilo v pohybu. Je těžké ani nestíhat míč. I když mě míč obešel, snažil jsem se dostat nohy z cesty.“

„Poškozoval každou ránu, kterou jsem musel zahrát. Je to velké zklamání, když tam venku hrajete gumu za svou zemi a cítíte se úplně zbytečně.“

Toto jsou poslední z řady fyzických problémů Raducanua, který začal sezónu doháněním koronaviru. Na Australian Open se potýkala s puchýřem na ruce, při zápase v Mexiku ji stáhly problémy se stehnem a v Indian Wells ji zdržela ztuhlá záda.

Devatenáctiletá dívka přiznala svou frustraci a řekla: „To se teď párkrát stalo a musíme to potlačit v zárodku.

„Samozřejmě je to frustrující, ale zvráceným způsobem mi to dává pocit jistoty a pohodlí, protože si nemyslím, že tenis je problém. Myslím si, že můj tenis je velmi dobrý, jde jen o to, abych ho dokázal zopakovat nebo udržet.“ a nemít žádné fyzické problémy.“

Raducanu nyní čeká závod s časem, aby byla fit na turnaj WTA Tour ve Stuttgartu příští týden.

Keothavong: tým se zjizvenými Raducanuovými prsty

Keothavong Dart fandí během svých zápasů dvouhry proti talentované dospívající Fruhvirtové

Během tohoto losovacího ceremoniálu v Praze Keothavong a Raducanu poskytli pohled na fyzické účinky, které mohou mít antukové kurty na sportovce.

Raducanu, která stála na startu prvního antukového švihu své kariéry, pocítila dopad povrchu.

Brit #1 řekl: „Nemám nehty.“ „Jen moje nohy, moje boty, hodně se mi kutálely. V Miami jsem se trochu zavrtěl, ale teď nemám nic fyzického.“

Pak Keothavong zavtipkoval: „Všichni jsme dostali nějaké jizvy od Emminých prstů.“

Před prohrou s Vondrošovou se Radokano vyjádřila pozitivně o svých vyhlídkách na povrchu.

Teenager řekl: „Opravdu si myslím, že bláto může být jedním z mých nejsilnějších povrchů kvůli pohyblivému aspektu. Miluji pohyb.“

„Cítím, že mám velký fyzický potenciál. A baví mě klouzat se. Poté, co na tomto povrchu strávím více času, jsem si jistý, že budu mít lepší čas a dozvím se o povrchu více.“

Pokud byste si chtěli koupit Tyson Fury vs Dillian Whyte na BT Sport Box Office dne 23. dubna 2022, navštivte www.sky.com/boxoffice/btsport.

READ  Tenisový turnaj Australian Open 2021, 10. den živě: výsledky zápasu Ash Party a Carolina Muchova, live výsledky, aktualizace, pořadí zápasů, zprávy, plán