Boston Bruins: České lajně se daří

Boston Bruins zahájili svou sezónu dnes večer výhrou ve Washingtonu, DC, ve středu večer. Velkým příběhem této hry je návrat Davida Krejčího z minulé sezóny ze zahraničí.

19. srpna 2020 Toronto, Ontario, Kanada; Útočník Boston Bruins David Craigie (46) bruslí proti Carolina Hurricanes během pátého zápasu prvního kola play off Stanley Cupu 2020 ve Scotiabank Areně. Povinný kredit: John E. Sokolowski-USA TODAY Sports

V této sezóně je kolem hodně humbuku kvůli jasně vysoké pravděpodobnosti, že kapitáni Patrice Bergeron a David Craigie odejdou na konci roku do důchodu. Vzhledem k tomu, že do začátku sezóny chybí tři dlouhodobí klíčoví hráči, mnozí si kladou otázku, zda se Bruins letos dostanou do play off. Výkon ve středu večer ukázal, že Bruins mohou vydržet, zatímco se muži zotavují.

Bruins nastoupili od první horké třetiny. Skóre otevřel v 7:58 prvním gólem Patrice Bergerona PowerPlay. Stále tlačili a David Pasternak pomohl k vedení gólem v 15. minutě Bruins kontrolovali velkou část první třetiny, což ukazuje, že nový trenér Jim Montgomery neztrácel čas zlepšením tempa tohoto týmu.

Capitals byli ve druhém poločase pomalí a Bostonu se podařilo zúročit, když Taylor Hall využil odskoku a dostal se do vedení 3:0. Washington skóruje 2 góly v řadě, aby snížil náskok na 1 a posunul se na třetí místo. Jake Debrosk opustil zápas se zraněním horní části těla.

Bruins dokázali najít svůj zápas ve třetím zápase a upevnili své vedení gólem Davida Krejčího a Hamusse Lindholma a ukončili zápas s konečným skóre 5:2. Brankář Linus Ullmark byl skvělý, zastavil 33 střel a několikrát blýskl skinem. Pokud může mít dvojice Swayman-Ullmark další silnou sezónu, nemusí být v boji o Jennings Cup brána v úvahu.

Bruins David Pasternak

28. listopadu 2021; Boston, Massachusetts, USA; Pravé křídlo Boston Bruins David Pasternak (88) vstřelil branku přes brankáře Vancouveru Canucks Jaroslava Halacka (41) během třetího poločasu v TD Garden. Povinný kredit: Gregory Fisher-USA TODAY Sports

V předsezónním finále se trenér Bruins Jim Montgomery musel kvůli zranění omotat kolem přední skupiny. Tak se zrodila česká linie složená z Čechů Davida Kreje, Davida Pasternaka a New Bruins Forwarda Pavla Zachy. Bruins vyhráli a česká série nasbírala 8 bodů! Montgomery se rozhodl držet svůj vlastní začátek pravidelné sezóny a v prvním zápase přinesl působivé výsledky. David Craigie zaznamenal 3 body za gól a 2 asistence. Doufáme, že to usnadní jakékoli řeči o rzi. Krejčí neustále osvětloval všechny zápasy a předváděl správnou hru, aby rozhýbal dynamiku ve prospěch Bostonu.

READ  Den otců: Jsou ale čeští tátové aktivními rodiči?

Craigseyho spoluhráč David Pasternak předvedl fanouškům show, když zaznamenal jeden gól a 3 asistence, což znamená celkem 4 body do začátku sezóny. Pasta je tuto mimo sezónu volným hráčem a každý ví, že Bruins zaplatí za hvězdné křídlo nejvyšší dolar. Velkou otázkou na mysli každého je, jak velké to číslo je.

Bruins vypadal v některých bodech hry trochu rezavě. To může být způsobeno novou rychlostí, kterou systém Jima Montgomeryho funguje. Očekáváme, že brzy zvednou vítr a vrhnou se na všechny. V tuto chvíli nejsou dokonalí, ale pokud budou Bruins hrát jako dnes večer více než ne, bude to zajímavá sezóna, která bude následovat, až budou všichni zdraví. Mnoho mezer v dnešním zápase Bruins bude časem opraveno a přidáním chybějících hráčů Brada Marchanda, Charlieho McAvoye a Matta Grzelcice.