Bouzková a Siniaková stanovily finále pro Českou republiku na Jianxi Open

Napsal Chris Oddo | @TheFanChild | Sobota 21. října 2023

Bouzková porazila Dianu Schneiderovou, zatímco Siniaková ukončila sérii osmi vítězství Leyly Fernandezové.

Zdroj obrázků: TTV

Na Jianxi Open v čínském Nanchangu to bude ryze české finále.

Marie Bouzková A Kateřina Sinyaková Každá z nich zaznamenala dvě výhry v řadě a připravila tak sobotní finále, přičemž Bouzková porazila Dianu Schneider 7:6 (5), 6:2, zatímco Siniaková zastavila osmizápasovou vítěznou sérii Leyly Fernandezové 7:5, 6:4.

Tenisový expres

Ani jeden z hráčů tento týden neztratil ani set.

Nedělní finále v Nanchangu bude prvním celočeským finále od Prahy 2021 (Krejčíková de Martínková).

Bouzková překonala v prvním setu manko 4:1 a světovou 29. hráčku přivedla popáté v kariéře do finále WTA.

„V prvním setu jsem téměř celou dobu prohrávala a všude jsem trefila vítězky,“ řekla poté Bouzková. „Takže jsem se jen snažil držet své hry a být silný a nějak jsem to otočil.“

Siniaková oplatila prohru z minulého týdne v hongkongském finále Fernandezové a zlepšila svůj zápas proti talentované Kanaďance na 1:2.

Siniaková, letošní šampionka v Bad Homburgu, bude usilovat o svůj druhý titul v roce 2023. Světová šedesátka vede proti Bouzkové 0:1 na život a na Roland Garros v roce 2021 prohrála tři sety s její krajankou v prvním kole. ..

READ  O největších výzvách, kterým Rada Evropy čelí, studenti diskutovali s náměstkem Marianem a českými zástupci působícími v organizaci